Pozitif psikolojinin iş hayatına kattıkları

0

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, 2016 Yılı Açık Eğitimleri’ne “Pozitif Psikolojinin İş Hayatına Kattıkları” semineri ile devam ediyor. 24 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek seminer 09.30 – 12.30 saatleri arasında, DBE Eğitim Salonları-Esentepe’de gerçekleştirilecek.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü; 30 yıllık psikolojik terapi tecrübesiyle, dünyadaki son gelişmeleri izleyerek düzenlediği açık eğitimlerine devam ediyor. DBE’ nin kurumların ve çalışanların verimini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği Açık Eğitimler Serisi, 2016 Mayıs ayında “Pozitif Psikolojinin İş Hayatına Kattıkları” semineri ile devam ediyor.

Bu seminer ile katılımcıların pozitif psikolojinin sunduğu yeni bakış açılarını öğrenerek hem kendilerinin hem de başkalarının duygu ve düşüncelerini doğru anlamlandırma yöntemlerini tanımaları hedefleniyor. Katılımcılar, öğrenilen bu yöntemleri hem iş hayatına hem de özel hayata adapte edebilmeleri yönünde olumlu tutumlar geliştirebiliyor. Bu uygulamalı eğitim, katılımcılara iş ve özel hayatlarını kendi potansiyelleri ile yapıcı bir şekilde yönetebilmelerine ve iş yerinde pozitif ortam yaratabilme becerisi kazanabilmelerine imkân sunuyor.

DBE Kurumsal Gelişim Merkezi Eğitmeni Meltem Ayvacıoğlu, eğitim sunumuna pozitif düşünce ile pozitif psikolojinin farkını açıklayarak başlayacak. Ardından katılımcılara, pozitif psikolojide kullanılan P.E.R.M.A. modelinden ve yeterlilik, iyimserlik, umut ve esneklikten oluşan dört psikolojik sermayeden bahsedecek. Ayvacıoğlu, daha sonra bir belgesel gösterimi eşliğinde iyimserliğin öğrenilebilir olup olmadığını anlatacak. Pozitif psikolojiye özgü düşünsel tekniklerden bahsedecek olan Ayvacıoğlu, video gösterimi ile birlikte komik müzik tekniği ve bilimsel yaklaşımlar, gülmek, işe eğlence katabilmek, keyifli iş ortamı yaratmak ve uygulama örnekleri sunacak. Programda; pozitif psikolojiye özgü algıya ve iletişime dayalı teknikler ile pozitif psikoloji iletişim kalıpları, olumlu sorgulama ve örnek uygulamalar gösterecek. Son olarak, güncel bilimsel araştırmalar ile birlikte konu aktarımlarını destekleyici araştırma sonuçlarını paylaşacak.

Konu ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: 0212 233 01 10/ 253 numaralarından veya igonulalan@dbe.com.tr, www.dbe.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, uzmanları ve uzmanlık konuları hakkında bilgi almak için:
www.dbe.com.tr ve www.dbe-online.com.tr adreslerini ziyaret ediniz.

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü sosyal medyadan izlemek için:
https://www.linkedin.com/in/DavranisBilimleriEnstitusu
http://www.facebook.com/DavranisBilimleriEnstitusu
https://twitter.com/DBEdbe adreslerini takip edebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın