SHERPA’nın beklenen yeni e-kitabı çıktı!

0

Kullanıcı deneyimi odaklı bir anlayışla, ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital arabirimler tasarlayan , dijital dünyanın yol haritası olan “Akış Şeması Tasarlamanın Altın Kuralları”nı bu e-kitapta derledi.

Bir projeye başlarken, sonunu başarılı biçimde getirebilmek için iyi bir yol haritasına sahip olmak her şeyden önemlidir. Projenizi belirlenen hedefe ulaştırmak için belirli aşamaları ve dönüm noktalarını sembolize eden simgeleri kullanarak hazırlanan akış şemaları büyük resmi öngörebilme konusunda yardımcı olur. SHERPA ekibi, hazırladığı adındaki e-kitapta hem bu konsepti yakından tanıma fırsatı sunuyor, hem de iş akışınızı doğru ve etkin biçimde görselleştirme yollarını anlatıyor.

E-kitap içeriğinde; akış şemalarının ne ifade ettiğini, akış şemalarında kullanılan sembollerin anlamlarını, kulvarların nasıl kullanıldığını, akış şeması çizerken dikkat edilmesi gereken noktaları, bu süreçte en sık yapılan hataları, yaygın olarak kullanılan akış şeması şablonlarını ve başarılı online akış şeması yaratım araçlarını okuma fırsatı bulacaksınız.

e-kitabına ‘dan ulaşabilirsiniz.

SHERPA Hakkında

SHERPA, DAM Startup Studio’nun ilk girişimdir. 2013’te kurulan SHERPA, masaüstü, mobil ve Smart TV’lerde yayınlanan dijital ürün ve servisler için sonuç odaklı kullanıcı deneyimi tasarımları yaratmak amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne Samsung, Arçelik, Beko, Grundig, Unilever, Avea, Brisa, Temsa, Radore, Joy Game, n11.com, Zigat.com, Hepsiburada.com, Monitera, Koalay.com, Mealbox.com ve Fleetcorp gibi kendi alanlarında lider çok uluslu veya ulusal birçok kuruluş için yatırıma geri dönüşü yüksek dijital deneyim projeleri sunmuştur. SHERPA, FROSMO ve Optimizely’nin UX alanında ilk ve tek resmi Türk çözüm ortağıdır ve gerçekleştirdiği başarılı projeler ile bu yıl alanında dünyadaki en prestijli 2 ödülden biri sayılan Awwwards’da Onur Ödülü almıştır.

Daha fazla bilgi için web sitesini ya da çok kısa sürede Dijital Tasarım ve Ürün Geliştirme konularında 50 bin takipçisi ile en zengin Türkçe kaynaklardan biri olan’u ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın