Ali Alışır’ın “Kozmos” Sergisi Sony’nin teknoloji desteğiyle sanatseverlerle buluşuyor

0

Son yılların dikkat çeken çağdaş sanatçılarından Ali Alışır’ın “Kozmos” adlı sergisi Sony Eurasia’nın teknoloji sponsorluğunda gerçekleşiyor. Evrenin deviniminin modern insanın hayatıyla ilişkisine odaklandığı ve Sony’nin gelişmiş görüntü teknolojilerine sahip Alpha aynasız fotoğraf makineleri kullanılarak oluşturulan eserler Sony BRAVIA televizyonlar ile birlikte sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Sergi, 6 Eylül – 20 Ekim 2016 tarihleri arasında Bozlu Art Project Nişantaşı’nda görülebilir.

Sony, sunduğu gelişmiş teknolojilerle sanata verdiği desteğini sürdürüyor. Ali Alışır’ın yeni sergisi Kozmos, insana, evrene ve mikrokozmos ile makrokozmos arasındaki ilişkiye odaklanan bir izlek sunuyor. Bu çağdaş sergideki eserler Sony’nin gelişmiş görüntü teknolojilerine sahip Alpha aynasız fotoğraf makineleri kullanılarak yaratıldı ve Sony’nin son teknoloji televizyonları ile birlikte sergileniyor. 6 Eylül – 20 Ekim 2016 tarihleri arasında Bozlu Art Project Nişantaşı’nda görülebilecek olan sergide Ali Alışır, Kozmos’u anlamanın yolunun insanı anlamaktan geçtiğini ve aynı şekilde bunun tam tersinin de mümkün olduğunun altını çiziyor.

Çalışmalarına Türkiye ve İtalya’da devam eden, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde dersler veren Ali Alışır, yeni sergisi Kozmos hakkında şunları söyledi: “Ben bu çalışmalarımla, hem gökyüzünün hem de yeryüzünün çocukları olduğumuzu anlatmaya çalışırken; bir taraftan da dünyada yaşadığımız bu sürecin sadece evrenin değil, kendimizin de keşfi olduğuna dikkat çekmeye çalışıyorum.”

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın