Avrupa için yeniden tasarlanan Samsung Family Hub Buzdolabı yılsonunda Türkiye’de

0

Modern mutfak alanlarını yeniden tanımlayan Samsung, Avrupa için özel olarak yeniden tasarlanan Family Hub buzdolabı ile IFA 2016’ya damga vurdu. Mutfağı bir eğlence alanına dönüştüren Family Hub buzdolabı yılsonunda Türkiye’deki kullanıcılarla buluşuyor

Samsung Electronics, IFA 2016’da Family Hub buzdolabının Avrupa versiyonunu tanıttı. Samsung’un devrim yaratan buzdolabı yılsonunda Türkiye’deki mutfaklardaki yerini almaya başlayacak. Yeni iki kapılı Family Hub buzdolabında, Türkiye’deki tüketicilerin de tercih ettiği gibi soğutucu üstte, dondurucu aşağıda yer alıyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Müdürü Mert Gürsoy, “Samsung’un yüzde 55 pazar payı ile Türkiye’de lider olduğu üst seviye 4 kapılı buzdolabı pazarının tüketicilerin ilgisiyle hızla büyüdüğünü gözlemliyoruz. Bu doğrultuda yepyeni bir deneyim sunacak Family Hub buzdolabını bu yılın sonunda Avrupa’nın önemli pazarları ile aynı anda Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

ABD pazarında yapılan araştırmalardan ortaya çıkan verilerin Türkiye pazarında da doğrudan benzer özellikler taşıdığını ifade eden Gürsoy, “Mutfak büyüklükleri artıyor ve her iki aileden biri mutfakta eğleniyor. Açık mutfak eğilimi gün geçtikçe artıyor. Bununla birlikte evdeki tüm beyaz eşyaların uzaktan yönetilmesi ve akıllı telefon ile erişilmesi kullanıcıların ilgisini çekiyor. Tüm bu eğilimlerin tam karşılığı olarak Avrupa için yeniden tasarlanan Family Hub buzdolabının Türkiye’de de merakla beklendiğini biliyoruz” dedi.

Avrupa versiyonunda da Samsung’un soğutucu ve dondurucuyu iki farklı evaporatör ile ayrı ayrı soğutan ve sıcaklık ile nemi yiyecekler için ideal seviyelerde tutan özel Twin Cooling Plus teknolojisi bulunuyor. Aynı zamanda Family Hub, sadece ±0,5 derecelik daha küçük dalgalanmalarla sıcaklığı koruyan Precise Chef Cooling özelliğini de taşıyor. Twin Cooling Plus ve Precise Chef Cooling birlikte soğutucu ve dondurucu arasında kokuları birbirine karıştırmadan sabit ideal ısıda tutarak gıda tazeliğini maksimum düzeyde sağlıyor.

Her yerden buzdolabınızın içini görüntüleyin

İç kısmı gösteren üç adet kamera, her kapı kapandığında Samsung Family Hub buzdolabının içindekilerin fotoğrafını çekiyor. Böylece kullanıcılar, akıllı telefonları ile her an her yerden neye sahip olduklarını görebiliyorlar. Aynı zamanda Family Hub sahipleri, son kullanma tarihlerini girerek yiyeceklerinin kaç gün daha dayanacağını da takip edebiliyor. Detaylar Food Reminder uygulaması aracılığıyla kapıyı bile açmadan dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebiliyor.

Tüketiciler, aynı zamanda Çevrimiçi Alışveriş yoluyla evlerinin konforunda yiyecek-içecek alışverişlerini kolayca yapabiliyorlar. Family Hub sahipleri, aynı zamanda Samsung Club des Chefs üyeleri tarafından yaratılan özel tariflere erişebiliyor.

Family Hub buzdolabının kapısında ise ailenin interaktif buluşma merkezi olan 21,5 inç dokunmatik bir ekran bulunuyor. Samsung Smart Home uygulaması aracılığıyla aile üyeleri, her yerden gerçek zamanlı olarak fotoğraflar ve notlar paylaşabiliyor. Kullanıcılar, aynı zamanda akıllı telefon takvimlerini eş zamanlayabiliyor ve Sticki uygulaması aracılığıyla aileleri ile programlarını paylaşabiliyor.

Mutfak bir eğlence alanına dönüşüyor

Mutfağın evin merkezi ve ailenin bir araya gelme alanı olduğu düşünüldüğünde, Samsung Family Hub buzdolabı hem arkadaşlar hem aile üyeleriyle keyifli vakit geçirmek için mükemmel bir ortam sunuyor. Yerleşik hoparlörü aracılığıyla oynatmak üzere TV Yansıtma ve müzik yayını için özel seçenekler sağlıyor.

Samsung Dijital Ev Aletleri Başkanı Suh Byung-Sam, “Family Hub’ı Avrupalı ailelerin ve modern hanelerin ihtiyaçlarını düşünerek tasarladık” dedi ve devam etti:

“Avrupa’daki buzdolabı pazarında Avrupa yaşam tarzına gerçekten uyan yenilmez teknolojiler ve buna bağlı özellikler sunarak, birinciliğimizi devam ettirmeyi planlıyoruz.”

Samsung Electronics standı, 2 – 7 Eylül tarihleri arasında IFA 2016’da City Cube Berlin’in 2. Katında açık olacak. Samsung’un IFA’da tanıttığı ürünler ve daha fazlası için  adresini kullanabilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın