D&R, 75 bin e-kitap sattı

0

Türkiye e-kitabı sevdi

75 bin e-kitap satıldı

D&R’ın Nisan ayında Türkiye’ye getirdiği e-kitap devi Kobo ile son dönemde e-kitap okuma oranı yükseldi. D&R, Nisan ayından bu yana 5 bin 214 Kobo e-kitap okuyucu cihaz satışı yaparken Nisan-Temmuz ayları arasında 75 bin 188 adet de e-kitap sattı

D&R’ın dünyanın en seçkin e-kitap platformunu ve cihazlarını Türkiye’deki okuyucuyla buluşturduğu e-kitap dünyasının devi Kobo ile işbirliği, Türkiye’de e-kitap okuma alışkanlığını kısa sürede değiştirdi. 190 ülkede, 68 farklı dilde, 4.7 milyon içerik sunan Kobo’da 15 bin adet Türkçe içerik bulunuyor.

Kullanışlı üç modeli bulunan Kobo’nun yaz aylarıyla birlikte en çok su ve toz geçirmeyen modeli Kobo Aura H2O tercih edildi. 1 metre derinlikte dahi 30 dakikaya kadar su geçirmezlik özelliğine sahip Kobo Aura H2O, güneşli bir günde basılı kitap okuyormuş hissi yaratacak kadar konforlu bir okuma deneyimi sunuyor. Kobo’nun gece-gündüz rahat kitap okuma olanağı sağlayan modeli Kobo Glo HD ile basit, kişiselleştirilmiş ve kullanışlı okuma özelliğine sahip Kobo Touch 2.0 da çok seviliyor.

Son 1 ayda D&R’da en çok satan e-kitaplar:

1- Havva’nın Üç Kızı – Elif Şafak / Doğan Kitap

2- Hayvanlardan Tanrılara Sapiens – Yuval Noah Harari – Kolektif Kitap

3- Incognito – Beynin Gizli Hayatı – David Eagleman / Domingo Yayınevi

4- Sineklerin Tanrısı – William Golding / İş Bankası Kültür Yayınları

5- Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm – Zülfü Livaneli / Doğan Kitap

6- Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali / Yapı Kredi Yayınları

7- Bir Nefeste Dünya Tarihi – Emma Marriott / Maya Kitap

8- 1984 – George Orwell / Can Yayınları

9- Hayvan Çiftliği – George Orwell / Can Yayınları

10- İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali / Yapı Kredi Yayınları

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın