“Einstein, Dirac, Hawking ve Higgs”in konuk olduğu, CERN Dinleme Enstalasyonu, 27 Ekim’e kadar Zorlu PSM’de…

0

Teknolojinin bugünlere gelmesinde büyük payı olan “Einstein, Dirac, Hawking ve Higgs”; eğitici bir deneyim olan “CERN Dinleme Enstalasyonu”nda ziyaretçilerle buluşuyor. Sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde, bilim insanları hayat hikayelerini ve bilime katkılarını kendi ağzından anlatıyor.

Eğitici bir deneyim yaşatan CERN Dinleme Enstalasyonu, 4 büyük bilim insanının hayatını ve icatlarını sanal gerçeklik gözlükleriyle deneyimleme imkanı sunuyor. Düzenleme, teknolojinin bu aşamaya gelmesinde büyük payı olan Albert Einstein, Paul Dirac, Stephen Hawking ve Peter Ware Higgs’in hayatları hakkında bilinmeyen ya da unutulan bilgileri de ziyaretçiyle buluşturuyor.

Ağaç şeklinde olan dış tasarımıyla, doğayla bütünlük taşıyan bilim insanlarına yeniden hayat veren CERN Dinleme Enstalasyonu‘nda ziyaretçiler, Oculus Rift gözlük ile hikayeleri ve buluşları deneyimliyor. GES Teknoloji’nin düzenlediği, Zorlu PSM Ana Fuaye’de sanal gerçeklik deneyimi yaratan CERN Dinleme Enstalasyonu, 27 Ekim’e kadar teknolojinin bu aşamaya gelmesinde büyük payı olan bilim insanlarının hayatlarına ışık tutuyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın