FEST Travel AĞUSTOS ROTALARI

0

Büyük göç zamanı Afrika’da safaride olmayı mı istersiniz, Asya’da Uygur mirasının izine düşmeyi mi? Kartpostallık manzaralara sahip Lofoten Adaları’nı gemiyle geçmeyi mi, Karadeniz’in yaylalarında yeşilin binbir tonu arasında gezinmeyi mi? Yaz mevsimi bitmeden bir FEST gezisine katılın, Türkiye’nin ve dünyanın güzelliklerini FEST ile keşfedin!

KENYA-TANZANYA-ZANZİBAR

5 – 16 Ağustos 2016

FEST Travel’ın OECONOMICA çatısı altında düzenlediği Kenya-Tanzanya-Zanzibar gezisi, Büyük göç zamanında bir Afrika macerası: Kıtanın en güzel doğal parklarına sahip Kenya’da muhteşem safarilerde Naivaşa Gölü’nde pembe flamingoları ve Serengeti’yle Masai Mara’da hayvanlar âleminin beş büyüğü aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanı bir arada görmek, unutulmaz bir deneyim olacak. Bozulmamış yerli köyleriyle Tanzanya ve uzun sahilleriyle Zanzibar da filmlere ev sahipliği yapmış muhteşem manzaralarda sizleri akıllardaki Afrika’nın çok ötesine taşıyacak.

FEST_KTZ_Serengeti

GÖKÇEADA MERYEM ANA PANAYIRI

14 – 16 Ağustos 2016

Gökçeada’da her yıl Rumlar tarafından düzenlenen, Meryem Ana’nın ölümsüzleşip göğe yükseldiğine inanılan 15 Ağustos’un anıldığı panayırda, hem Yunanistan’da hem de başka ülkelerde yaşayan Adalılar, onların çocukları ve torunları bir araya geliyor, Meryem Ana ve azizler adına adaklar kesilip toplu yemekler yeniyor, hep birlikte danslar ediliyor. Panayır coşkusunu yaşamak isteyenleri Ege’nin bu güzel adasındaki keyifli haftasonu gezisi davetli…

FEST_Gokceada

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALARI

20 – 26 Ağustos 2016

Sıcak yaz günlerinde Karadeniz’in mis gibi havasını solumak isteyenlere: Tarih kokan sokaklarıyla Karadeniz’deki en önemli liman Trabzon, yeşilin binbir tonunun ortasında bulutlarla söyleşen Sümela Manastırı, kristal gibi sarkıt dikitleriyle soluk alıp veren Gümüşhane Karaca Mağarası, yaşlı ormanların gölgesindeki Uzungöl, yemyeşil çay bahçeleriyle Rize, benekli balıklarıyla ve taş köprüleriyle Fırtına Deresi, derelerin kardeşlik kavşağı Çamlıhemşin, poşili kadınların yaylası Ayder, birdenbire karşınızda yükselen Zilkale, ahşap camileriyle İkizdere ve taş işçiliğinin harika örneklerini sunan Gürcü kiliseleriyle Çoruh Havzası sizi bekliyor.

FEST_Dogu_Karadeniz_Uzung__l

POSTA GEMİSİ İLE ARKTİK NORVEÇ

23 – 30 Ağustos 2016

Eski posta gemilerinin rotasını ve geleneğini 1893 yılından beri sürdüren Hurtigruten şirketinin MS Trollfjord gemisiyle, “Dünyanın En Güzel Gemi Yolculuğu” rotasında masalsı bir seyahat… UNESCO Kültür Mirası Listesi’ndeki Bergen ile Kuzey’in eski başkentleri Tromsø ve Trondheim, Arktik Norveç fiyortları, Kıta Avrupası’nın en kuzey noktalarından Kuzey Burnu ve kartpostallık manzaralarıyla Lofoten Adaları’nda bir yaz kaçamağı…

FEST_Arktik_Norvec_Lofoten

UYGUR DÜNYASI

26 Ağustos – 5 Eylül 2016

Çin’in kuzeybatısında, Doğu Türkistan adıyla da bilinen Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Uygur kültürü ve mirasının izinde bir yolculuk… Çin’in batıya açılan en önemli güzergâhlarından başkent Urumçi, İpek Yolu’nun güneyindeki durak Hotan, Türkçenin bilinen en eski sözlüğü Divanu Lugati’t-Türk’ün yazarı Kaşgarlı Mahmud’un memleketi, “hanın oturduğu şehir” Kaşgar, Çin’in en büyük kum çölü Taklamakan, Ay Gölü ve Yarğol Harabeleri, Kızıl Bin Buda, Bezeklik Bin Buda ve Mogao Mağaraları, bu gezinin en önemli durakları arasında…

FEST_Uygur_Ay_Golu

MAÇAHEL VE KUZEYDOĞU KARADENİZ

27 – 30 Ağustos 2016

Bitki örtüsü ve el değmemiş orman zenginliğiyle, ahşap evlerinden taş köprülerine, şelalelerden yaylalarına kadar her köşesi gizli bir cennet olan, Türkiye’nin en önemli biyosfer rezervi Maçahel, saklı bir vadide gizlenmiş Maral Şelalesi, Borçka’da bir doğa harikası Karagöl ve Gürcü köyleri, yabanıl hayatın ve bakir bir coğrafyanın tüm güzelliğiyle deneyimleneceği bu gezinin odağında yer alıyor.

FEST_macahel

Paylaş

Yazar Hakkında

Uzun süredir internette sörf yapar. Tecrübelerinin sonucunda Basın Bültenlerini kurdu. 2. Üniversitesini Yönetim Bilişim Sistemlerini okuyarak tamamlamıştır. Yaratıcı fikirleri ile girişimci olarak büyük projelere imza atmaya hazırlanıyor.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın