HAKAN BAŞ DÜNYANIN EN ETKİLİ 100 İSMİ ARASINA SEÇİLDİ

0

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Hakan Baş, uluslararası teknoloji dergisi Wired UK tarafından dünyanın en etkili 100 ismi arasına seçildi. Bugüne kadarki girişimleriyle dikkat çeken Baş, listenin 86. sırasında yer alarak PayPal kurucusu Peter Thiel gibi isimleri geride bıraktı.

Uluslararası en saygın teknoloji dergisi Wired UK, Eylül 2016 sayısında ilk kez dijital dünyaya yön veren global 100 isim listesi yayınladı. Dünyanın en iyi 100 girişimcisi arasında gösterilen Lidyana.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş, ‘Teknoloji alanında dünyadaki en prestijli dergi olan Wired Dergisi tarafından ilk 100’de gösterilmek benim için gurur verici; listede yer almam ülkemiz girişimcilik ekosisteminin yabancılar tarafından takip edildiğinin de güzel bir göstergesi’diye konuştu.

Alanında isim yapmış 300 jüri tarafından seçilen listedeki isimler; birçok ilke imza atmış etkili kişilerden oluşuyor. Listede ilk 3 sıra, SpaceX ve Tesla kurucusu Elon Musk, ve Facebook kurucuları Mark Zuckerberg ve Tim Cook’a ait.

Türkiye’de son 5 senede kurduğu başarılı girişimlerle dikkat çeken Hakan Baş listenin 86. sırasında yer aldı. PayPal kurucusu Peter Thiel gibi isimleri geride bırakan Hakan Baş, Türkiye’den listeye giren 2 isimden biri oldu. Diğer bir Türk girişimci, eski Markafoni CEO’su ve Türkiye Girişimcilik Vakfı kurucusu Sina Afra ise listede 97. sırada yer aldı.

Henüz 32 yaşında olmasına rağmen kurduğu birçok şirket ve liderlik ettiği projelerle tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Hakan Baş, Wired UK danışmanlarının da gözünden kaçmadı.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın