İş arayan adayların Facebook’ta artık KariyerDost’u var!

0

Kariyer.net İnsan Kaynakları alanında ilklere imza atmaya devam ediyor. Facebook Chatbot üzerinden çalışan KariyerDost ile iş arama yolculuğunu kolaylaştırmayı amaçlayan Kariyer.net; adayların sorularına anında yanıt veriyor.

Türkiye’nin yenilikçi İnsan Kaynakları platformu Kariyer.net, iş arayan adayların hayatını kolaylaştıracak bir ilki daha gerçekleştirdi. Daha önce SelVi, Hoş Geldin Paketi gibi çalışmalarıyla ilklere imza atan Kariyer.net, KariyerDost adını verdiği Facebook Messenger Chatbot’u üzerinden kullanıcılarına anında dönüş sağlıyor ve iş arama yolculuğunda onlara destek oluyor.

KariyerDost nedir?

Facebook’un Nisan ayında tanıttığı ve müşteri deneyimini tamamen değiştirebilecek bir niteliğe sahip olan yapay zeka uygulaması Chatbot, artık iş arayan adayların da yanında. Kariyer.net, Silikon Vadisi kökenli, yapay zeka ve chatbot uygulamaları konusuna odaklanmış bir girişim olan bdost.com‘un geliştirdiği yazılım ve sohbet tasarımı ile Facebook Chatbot’a uyumlu hale geldi ve adayların en çok mesaj attığı konuları KariyerDost seçeneklerine ekledi. Böylece iş arayan adaylara anında dönüş yaparak sorunlarını çözmeye başladı.

Kullanıcılarının Facebook üzerinden sıklıkla gönderdikleri talepleri analiz eden ve bu doğrultuda KariyerDost’a “İş arıyorum”, “Şifremi unuttum :(” ve “Yetkili arıyorum” seçeneklerini ekleyen Kariyer.net; tüm seçenekler için özel çözüm önerileri hazırladı. Böylece Chatbot’ta “İş arıyorum” seçeneğini tıklayan kullanıcılara sırayla iş aradığı şehri ve alanı soran KariyerDost, verilen cevaplara göre adaylara iş aradığı ilde bulunan ve onlara uygun iş fırsatlarını sunuyor. Kullanıcılar “Şifremi unuttum :(” seçeneğini seçtiklerinde ise mail adreslerine şifre yenileme isteği otomatik olarak gidiyor. İletişime geçme sebebi bu sebeplerden farklı olan kullanıcılar ise “Yetkili arıyorum” seçeneğini seçerek Kariyer.net ile kolayca iletişime geçebiliyor.

Adaylar Facebook Messenger aracılığıyla Kariyer.net’e mesaj gönderip bu yeniliği hemen deneyimleyebilir ve sorularının yanıtlarını anında alabilir.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın