İstanbul Kite Festival’deki Sony yarışları heyecanlı anlar yaşattı

0

Sony, yılın en renkli yaz organizasyonu olan, spor, müzik, eğlenceyi bir araya getiren ve Burc Beach’te 10-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Kite Festival’de yer alan iki yarışmaya sponsor oldu. Büyük çekişmelerin yaşandığı yarışlardan Sony Action Cam Hang Time Race’i erkeklerde Gökhan Karaköse, kadınlarda Kelly Schouten kazanırken, Sony Action Cam Big Air Race’in kazananı ise Sedat Çelenk oldu. Ayrıca, festival boyunca, unutulmaz anların en iyi şekilde saklanıp paylaşılmasını sağlayan son teknoloji Sony Action Cam ürünleri maceraseverlerin beğenisine sunuldu.

Sony, Türkiye’nin en büyük kiteboard organizasyonu olan İstanbul Kite Festival’de yer alan iki yarışmaya sponsor oldu. 10-14 Ağustos tarihleri arasında Burc Beach’te süren festival boyunca katılımcılar müzik, güneş, rüzgar ve deniz eşliğinde unutulmaz dakikalar yaşadılar. Festival bünyesinde gerçekleşen iki yarışmaya isim sponsoru olan Sony, en gelişmiş Action Cam’lerini Sony standında maceraseverlerle buluşturdu.

Sony’nin isim sponsorluğunda gerçekleşen yarışmalardan Sony Action Cam Hang Time Race ile heyecan doruğa çıktı. Kite’ların en uzun süre boyunca havada asılı kalma mücadelesi verdiği yarışmada sporcular rüzgara karşı kuvvetlerini göstererek ve uçurtmalarını en uzun süre havada tutmak için yarıştı. Bu heyecanlı yarışmanın birincileri Gökhan Karaköse ve Kelly Schouten, Sony’den Action Cam ödülünün sahibi oldu. Son yılların gözde su sporlarından, en iyi freestyle hareketini yapan sporcunun en yuksek puani aldigi Sony Action Cam Big Air Race ise festival eğlencesini daha da artırdı. Sony’nin isim sponsorluğunda gerçekleşen Big Air Race’in kazananı Sedat Çelenk de Sony’den Action Cam ile ödüllendirildi.

Sony’nin festivale destekle ilgili açıklama yapan Sony Türkiye Kamera Ürün Grubu Müdürü Aylin Alpay şunları belirtti:” Sony Türkiye olarak spora, gençliğe ve maceraya verdiğimiz desteği her zaman sürdürüyoruz. Bu tip eşsiz deneyimleri en eğlenceli şekilde yaşamak, bunları en iyi şekilde saklamak ve unutulmaz anıları her zaman taze tutmak için gelişmiş çözümler sunuyoruz. Üstün sonuçlar veren, en kullanışlı aksiyon kameralarımızı tüketicilerimizle buluştururken onlara Sony’ye özel, en gelişmiş teknolojiler ve çözümler sağlıyoruz. Bu vizyonumuz doğrultusunda, heyecan dolu İstanbul Kite Festivali’nin en ilgi çekici yarışlarından havada en uzun süre asılı kalanın kazanacağı Hang Time Race ile kürek çekme yarışı Big Air Race’e isim sponsoru olduk. Bu çekişmeli ve eğlenceli yarışmaların kazananlarını tekrar tebrik ederiz. Maceraya olan inancımızın ve gelişmiş teknolojimizin bir göstergesi olarak bu alandaki etkinliklerin destekçisi olmaya devam edeceğiz.”

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın