IVY ACADEMY YAZ ATÖLYELERİ BAŞLIYOR

0

GELECEĞE AÇILAN YETENEK EĞİTİMLERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Amerika’nın en prestijli üniversitelerinde okuma hayallerini gerçekleştiren Ivy Learning, yaşam boyu geleceğinizi etkileyecek yetenek eğitimlerini ilk kez yaz atölyeleri kapsamında öğrencilerle buluşturuyor. Şu ana kadar IVY Learning akademik müfredatında yer alan eğitimler yaz ayları boyunca atölyelerle hizmet verecek.

Türkiye’de binlerce öğrencinin yurtdışında okuma hayallerini gerçekleştiren ve bu hayallere Amerika’nın en prestijli üniversitelerinde burslu okuma fırsatı sunan IVY Learning, başarıya giden yolda yaşam boyu fayda sağlayacak eğitimleri ilk kez “IVY Academy” yaz atölyeleri kapsamında öğrencilerle buluşturuyor.

Dünya üniversitelerinin öğrenci kabulünde özellikle dikkat çeken sosyal aktivitelerden yola çıkarak açılan “IVY Academy” atölyelerinde, öğrenciler hem zihinsel hem de sosyal gelişimlerine katkı sağlama fırsatı yakalayacak. Hayat boyu sosyal becerilerine katkı sağlayacak bu eğitimler aynı zamanda, dünyanın en prestijli üniversiteleri ünvanına sahip; Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton, UPenn ve Yale gibi üniversitelerin de öğrenci kabulünde son derece önem verdiği konular içinde yer alıyor. Yurtdışı eğitim danışmanlığı ve uluslararası sınav hazırlık merkezi olarak hizmet veren Ivy Learning, “IVY Academy” yaz atölyelerine öğrencilerinin yanı sıra dışarıdan katılımlara da açık olacak.

IVY Academy; atölyelerinde öğrencilerin şu ana kadar aldıkları eğitim deneyimlerini uygulama pratikleri ile birleştirerek dünya üniversitelerinin burslarından yararlanmak isteyen öğrencilere mantıksal beceriler sağlamanın yanı sıra başvurularını eksiksiz yapmalarına da yardımcı olacak. IVY Learning bünyesinde Amerika’da uzun yıllar yaşamış ve eğitim almış uzman kadrosu eşliğinde verilecek eğitimlerin saati her atölye için değişecek olup, her sınıf için kontenjanlar 10 kişilik olacak.

Öğrencilerin geleceğini doğru yönlendirmeleri konusunda kapsamlı bir eğitim programı sunan “IVY Academy” atölye detayları şöyle:

Üç Boyutlu Yazıcı ve Tasarım Atölyesi

Atölyenin Amacı: Katılımcılar atölyede Sketchup programını kullanmayı öğrenerek, 3B Tasarım’a giriş için gerekli bilgiye sahip olacaklar. Sketchup ile paralel olarak ele alınacak olan 3B yazıcılar dersinde yeni dijital üretim araçlarından 3B yazıcıları yakından tanıyıp, kendilerine verilen projeler doğrultusunda tasarladıkları ürünleri 3B olarak üretebilecekler. Atölye 3Dörtgen Akademi katkılarıyla gerçekleşecek.

Atölye Bedeli: 750 + TL KDV

Atölye Tarihleri: 5- 6, 20-21 ve 27-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında günde 3 saatlik eğitimlerle toplam 18 saat olarak gerçekleştirilecektir.

Hackathon Atölyesi

Atölyenin Amacı: Hackathon bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları ve girişimcilerin sınırlı bir süre içinde, yoğun bir şekilde fikirlerini geliştirip yazılım veya sosyal projelere dönüştürülmesi amacıyla diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir etkinliktir. Amerika’da üniversiteler arasında çok yaygın olan hackathon için, temel program yazma dillerini öğrenmek gerekir. Biz de bu eğitimde katılımcılara phyton ile programlama ve web design öğreteceğiz. Bu eğitimi alan tüm öğrenciler, IVY Learnin tarafından 13-14 Ağustos’ta 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye’de liselilere yönelik ilk hackathon platformu olan ”Ivyhacks” ‘a katılmaya hak kazanacaktır. Detaylar içinwww.ivyhacks.com ‘a göz atabilirsiniz. Atölye Kanguru katkılarıyla gerçekleşecektir.

Atölye Bedeli: 750 + TL KDV

Atölye Tarihleri: 30 – 31 Temmuz 2016 ile 6-7 ve 20 – 21 Ağustos 2016 tarihlerinde günde 3 saatlik eğitimlerle toplam 18 saat gerçekleşecektir. ve toplam 18 saat şeklinde gerçekleştirilecektir.

Amerikan Tarihi ve Kültürü Atölyesi

Atölyenin Amacı: Amerika’ya gitmeden önce, oranın tarihi ve kültürünü öğrenmek muhtemel yaşanabilecek kültür şoku riskini minimuma indirecek ve üniversite yıllarınızı daha verimli hale getirmeye katkı sağlayacak bir atölyedir. Atölye kapsamında yurt dışında yaşamış ve önemli üniversitelerde eğitim almış şu an önemli pozisyonlarda görev alan konukların yaşam tecrübeleriyle renklenecek.

Atölye Bedeli: 500 TL + KDV

Atölye Tarihleri: 8-23 Ağustos 2016 tarihleri arasında her Pazertesi ve Salı günlerinde 3’er saatlik eğitimler verilecek olup toplamda 18 saat gerçekleşecektir.

Akademik Yazım Atölyesi

Atölyenin Amacı: Makale yazımı hangi bölümü okursanız okuyun, Amerika’daki Ünivesitelerde en çok önem verilen hususların başında geliyor. Ancak özellikle uluslararası öğrencilerin bu noktada çok zorlandığı aşikardır. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak, atölye boyunca makale yazım teknikleri, referanslama sistemleri, makale düzenleme stratejileri gibi akademik yazımın gereklilikleri öğretilecek ve öğrencilerin kendilerini bu alanda geliştirip, üniversite hayatlarını daha başarılı olmalarına yardımcı olunacaktır. Ders Kanadalı bir eğitmen tarafından verilecek olup, ders dili İngilizce olacaktır.

Atölye Bedeli: 500 TL + KDV

Atölye Tarihleri: 6-7 , 13-14 ve 27-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında her Cumartesi ve Pazar günlerinde 3’er saatlik eğitimler verilecek olup, toplam 18 saat gerçekleştirilecektir.

Fransızca Atölyesi

Atölyenin Amacı: Bu atölyede dersler ana dili Fransız’ca olan eğitmenler tarafından verilecek, sınıflar temel eğitim seviyesi ve French AP olarak ikiye ayrılacaktır.

Atölye Bedeli: 500 TL + KDV

Atölye Tarihleri: 6-7, 13-14 ve 27-28 Ağustos 2016ihleri arasında her Cumartesi ve Pazar günlerinde 3’er saatlik eğitimler verilecek olup, toplam 18 saat gerçekleştirilecektir.

Münazara Atölyesi

Atölyenin Amacı: Amerika’daki üniversite kabullerindeki en önemli aktivitelerden birisi sayılan münazaranın detaylarını bu atölye ile öğrenebilirsiniz. Derslere münazara milli takımından oyuncular davet edilecektir.

Atölye Bedeli: 500 TL + KDV

Atölye Tarihleri: 3-4, 10-11 ve 17-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında her Çarşamba ve Perşembe günlerinde 3’er saatlik eğitimler olup toplamda 18 saat gerçekleşecektir.

ATÖLYE ADRESLERİ:

Ivy Learning adres: Levent Mah. Şakayıklı Sok. No: 31 Beşiktaş, İstanbul

3Dörtgen adres: Kısıklı Mh. Alemdağ Cad. No:58 Üsküdar İstanbul, 34692 Türkiye

1469513894_IVY_Academy_gorsel_3 1469513895_IVY_Academy_gorsel_4

1469513916_IVY_Academy_gorsel_2

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın