Lenovo Wolfteam Ligi’nin Şampiyonu Belli Oldu!

0

Türkiye’nin en çok oynanan MMOFPS oyunu Wolfteam, Dünyanın 1 numaralı PC üreticisi Lenovo sponsorluğunda düzenlediği ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı Lenovo Wolfteam Ligi’nin şampiyonu DeadlyShooters oldu

Türkiye’nin en çok oynanan MMOFPS oyunu Wolfteam, Dünyanın 1 numaralı PC üreticisi Lenovo sponsorluğunda düzenlediği Lenovo Wolfteam Ligi sonuçlandı. Katılan takımların kıyasıya mücadelesine sahne olan ligin şampiyonu DeadlyShooters oldu.

30 milyonu aşkın kullanıcı sayısı ile Türkiye’nin en çok oynanan MMOFPS oyunu Wolfteam, Lenovo sponsorluğunda gerçekleştirdiği Lenovo Wolfteam Ligi ile izleyenlere heyecan dolu bir turnuva yaşattı. Wolfteam’in e-spor’daki iddiasını ortaya koyduğu ve e-spor’un en başarılı takımlarına ev sahipliği yapan turnuvada, HWA Gaming, Dark Passage, Crew Esports Club, Numberone Esports Club birincilik için yarıştı.

10 takımın katıldığı Lenovo Wolfteam Ligi’nde, her takım birbiriyle iki kere yarıştı ve lig maçları sonucunda HWA Gaming sezonu lider bitirdi. Play-offlarda ise ligdeki performansını katlayan Deadlyshooters ve Dark Passage takımları finale ulaştı. Final maçında Dark Passage’ı 3-2 ile geçmeyi başaran Wolfteam’in en köklü ve başarılı klanı DeadlyShooters büyük ödülün sahibi oldu.

DeadlyShooters takımının yıldız oyuncusu Mert “MrYakamoz” Kanalcı ise lig ve playoff maçlarında takımının en değerli oyuncusu olma başarısını gösterdi. Kanalcı turnuvada gösterdiği başarısıyla, teknik özellikleri ile oyun tutkunlarının göz bebeği olan Lenovo Ideapad Y700 Profesyonel oyun bilgisayarının sahibi oldu.

Lenovo Wolfteam Ligi’nde birinci olan DeadlyShooters’ın ödülü 6.000 TL ve 5 adet Lenovo Profesyonel Oyun Kulaklığı oldu. İkinci olan DarkPassage 2.500 TL para ödülü almaya hak kazanırken, HWA Gaming 1.500 TL para ödülünün sahibi oldu.

Lenovo Wolfteam Ligi Şampiyonluklarına dair oldukça mutlu olduklarını belirten DeadylShooters oyuncularından Mert Kanalcı, İsmail İnce ve Mehmet Arslankara, turnuva sonucunun kendileri için sürpriz olmadığını söyledi. Wolfteam sayesinde tanışan ve sosyal hayatlarında da yakın arkadaş olan oyuncular, Lenovo Wolfteam Ligi’ne de önceki şampiyonluklarında olduğu gibi kazanacaklarından emin şekilde oynadıklarını belirtti.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın