“Marka İçin Kullanıcı Deneyimi Önemli”

0

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türk Ekonomi Bankası ve İntel’in iş ortağı olarak yer aldığı ODTÜ Teknokent’in, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteğiyle San Francisco’da kurduğu T-Jump Girişimcilik Üssü’nde gerçekleştirdikleri global düzeydeki projeleriyle isimlerinden söz ettiren Kemal Apaydın ve Ömer Can Gökdere, yeni projeleri Viralking’le, reklam ve pazarlama anlayışını yeniden tanımlıyor. İki genç girişimcinin üç ay önce faaliyete geçirdiği Viralking, şu ana kadar 150’ye yakın büyük markayla 340 internet fenomenini buluşturarak, reklam ve pazarlama dünyasında yeni ve etkili bir kapı açtı.

Sürekli yenilenen reklam modelleri için, markalar ve internet fenomenleri açısından ortak bakış açısını yakalayarak dünyada bir ilke imza atan Viralking, henüz üç aylık bir pazarlama platformu olmasına rağmen bankacılık, iletişim, tekstil, perakende ve otomotiv gibi sektörlerden 150’ye yakın büyük markayla 52 milyon erişime sahip 340 internet fenomenini bir araya getirdi.

Markalarla fenomenleri buluşturarak kampanyalar oluşturmalarına olanak veren platformun sermayesi ve yazılımı Türkiye’de başlatıldı. Global bir marka olmak üzere anlayışıyla başlatılan girişimin ikinci ayağı ise ABD olarak planlandı.

2014 yılında “Chain” adındaki  mobil uygulamalarıyla,ODTÜ’nün düzenlediği ve 3000’e yakın projenin katıldığı “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışmasında da birincilik kazanan genç Türk girişimcileri Kemal Apaydın ve Ömer Can Gökdere tarafından kurulan Viralking’de hedef, dikkat çekici, nitelikli ve etkileşimi yüksek içerik paylaşımlarına sahip, yüksek takipçi sayılarına ulaşmış fenomenlerle markaları buluşturan, üyelik sistemine dayalı, pratik ve güvenli bir dijital pazar oluşturmak.

Markalarla Fenomenleri Buluşturmanın En Kolay ve Güvenli Yolu
Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram’da yüksek takipçi sayılarına sahip fenomenler, www.viralking.co platformu aracılığıyla kendi takipçi kitlelerine uygun markaların tanıtımını, markalarla anlaştıkları bütçeler üzerinden ve kampanya bitiminde ödeme alacak şekilde yapabiliyor. Markalar da bu reklam ve pazarlama modeliyle, ürünlerini tüketiciyle samimi ve etkili bir dille buluşturmuş oluyor.
Global ölçekte hızla markalaşacağı ön görülen yeni ve etkili pazarlama platformu Viralking’i www.viralking.co sayfasından inceleyebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın