“Ofis Dışındayım” demenin en eğlenceli yolu

0

SPOTIFY’DAN BEYAZ YAKALI ÇALIŞANLARA ÖZEL YEPYENİ BİR UYGULAMA

Spotify’ın yeni Müzikal OOO uygulaması ile “ofis dışında” (out-of-office) otomatik yanıt mesajları tatile çıkan çalışanlar için eğlenceli birer metne dönüşürken, ofislerinde olup e-postalarına otomatik yanıt alan çalışanlar için de yeni şarkı ve sanatçıları keşfedecekleri bir müzik deneyimi sunuyor. Müzikal OOO ile çalma listeleri çalışanların tatil için seçtikleri destinasyonlardan esinlenerek hazırlanıyor ve bir link ile “ofis dışında” otomatik yanıt mesajlarına entegre oluyor.

Çalışanlar tatile çıkarken, valiz yapmak, havaalanına yetişmek gibi koşturmaların yanı sıra, bir de ellerindeki işleri tamamlamak telaşına düşüyor. “Ofis dışında” otomatik yanıt sistemini kurmak da tatil öncesi hazırlıklar içinde çalışanlar için son dakikaya kalan bir başka telaş. Spotify’ın yeni Müzikal OOO uygulaması ile beyaz yakalı çalışanların bu son dakika telaşı artık keyifli bir müzik deneyimine dönüşüyor. Bu yeni uygulama ile sadece tatile çıkanlar değil; e-posta atıp otomatik yanıt alanlar için de müzikal bir keşif başlıyor.

E-postanın “ofis dışında” otomatik yanıtını Spotify ile bir müzik deneyimine dönüştürmek oldukça kolay. Öncelikle bu tıklayarak, Spotify’ın OOO/out-of-office sayfasına ulaşıyorsunuz. İlk yapmanız gereken Spotify hesabınızı bu uygulama ile eşleştirmek, sonrasında sayfa sizi hızlı adımlarla yönlendiriyor. Öncelikle, tatilinizi geçireceğiniz destinasyonu giriyor sonra e-posta adresinizi yazıyor ve seyahatinizin iş amaçlı mı eğlence amaçlı mı olduğunu seçiyorsunuz. Seyahatiniz eğlence amaçlı ise Spotify sizden dinlenme, macera ya da parti gibi modlardan birini seçmenizi istiyor.

Verdiğiniz bilgilere göre tatili geçireceğiniz yerin en popüler müzik listesini analiz eden Spotify, sizin için bir çalma listesi hazırlıyor. Daha sonra OOO/out-of-office mesajımı oluştur diyorsunuz ve tatilde olacağınız zaman aralığını da belirttikten sonra OOO otomatik yanıtınız oluşuyor.

Siz tatil keyfini yaşarken, size e-posta atan iş arkadaşlarınız, iş ortaklarınız ya da müşterileriniz de aldıkları otomatik yanıtta hangi tarihte nerede olduğunuz bilgisinin yanı sıra bir de tatilde olduğunuz destinasyona özel bir çalma listesi ile karşılaşıyor. Böylece iş yerinde kulaklığını takıp müzik dinleyerek çalışanlar için yepyeni bir müzik deneyimi başlıyor.

Örnek OOO yanıtı:

“I’ll be in Greece from Monday, August 1st to Thursday, August 4th. Get a taste of my trip by checking out my Greece-inspired playlist here: “

“1 Ağustos Pazartesi – 4 Ağustos Perşembe tarihleri arasında Yunanistan’da tatilde olacağım. Yunanistan’tan esinlenerek oluşturulmuş çalma listemi dinleyebilirsiniz: ” “

NOT: İngilizce ve Türkçe olarak hazırlayabileceğiniz bu mesaja siz de eklemeler yapabilir, siz yokken ulaşılabilecek kontak bilgileri gibi Spotify’ın opsiyonel olarak sunduğu bilgileri de ekleyebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın