Olympiakos maçı öncesinde Beşiktaş JK ve Spotify’dan büyük sürpriz

0

Olympiakos maçı öncesinde Beşiktaş JK ve Spotify’dan büyük sürpriz

Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş, 2016-2017 sezonu hazırlıkları kapsamında Yunanistan Süper Ligi takımlarından Olympiakos ile 7 Ağustos Pazar günü İstanbul’da hazırlık maçı oynadı. Taraftarlar, maç öncesinde Spotify işbirliği ile gerçekleşen canlı DJ performansı ile maçın coşkusuna erken başladı. İlk defa Olympiakos maçında duyurulan Spotify Beşiktaş hesabı ile taraftarlar efsaneleşen Beşiktaş şarkı ve marşlarını artık Spotify üzerinden dinleyecek.

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden Beşiktaş JK – Olympiakos maçına Spotify işbirliği damgasını vurdu. Beşiktaş ve Spotify’ın bu sürpriziyle, Beşiktaş taraftarları artık Spotify üzerinden takımlarının hesabını takip ederek unutulmaz marşlar ve kulübe mâl olmuş şarkılarından oluşan çalma listelerine erişebilecek. Taraftarların Spotify üzerinden takip edecekleri Beşiktaş hesabının duyurusu 7 Ağustos Pazar günü Olimpiakos ile oynanan hazırlık maçında gerçekleşti.

Maç öncesinde taraftarlar Vodafone Arena’da DJ Murat Tokuz eşliğinde 1 saat süren canlı performans ile maç coşkusuna erken başladı. Efsaneleşen Beşiktaş marş ve şarkılarından oluşan canlı performans, stadyum içindeki LED ekranlardan da takip edildi. Böylece taraftarlar Spotify Beşiktaş hesabı ile ilk defa tanışmış oldu. Vodafone Arena’nın ortasına kurulan DJ kabini ise Spotify ve Beşiktaş JK arasındaki bu işbirliğini görsel bir şölene dönüştürdü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Spotify Türkiye Ülke Müdürü Ergül Çivi, “Beşiktaş JK Türkiye’de milyonlarca taraftarı bulunan, taraftarının bitmeyen coşku ve heyecanını bildiğimiz önemli bir spor kulübü. Beşiktaş taraftarının sporu ve stadyum heyecanını müzik ile taçlandıran bir geleneği var. Bu açıdan, Türkiye’nin en büyük dijital müzik platformu olarak, kulübün Spotify ile olan işbirliğinden memnuniyet duyuyor, Beşiktaş taraftarı ile kurduğumuz müzikal bağın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Beşiktaş JK, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Pazarlama “Beşiktaş JK olarak, pazarlama alanında yürüttüğümüz yenilikçi çalışmalarımıza Spotify iş ortaklığı ile devam ediyoruz. Dünyanın en büyük dijital müzik platformu olan Spotify ile yapılan bu birliktelik, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena ile birlikte başlattığımız dijitalleşme sürecimizin devamı açısından da büyük önem taşıyor. Bundan böyle sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada besteleri ve tribünlerdeki uyumu ile bilinen taraftarımızın yarattığı atmosfer ve coşku ile sporcularımızın ve tüm Beşiktaşlıların en sevdiği şarkıları Spotify aracılığıyla dünyanın her yerindeki Beşiktaşlılara ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın