Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti

0

Pokemon tweetleri 80 milyonu geçti

Pokemon Go çılgınlığı kitleleri peşinden sürüklemeye devam ediyor. Ünlüler de Pokemon Go çılgınlığına kapılmış durumda. Twitter’da ise oyun piyasaya sürüldüğünden beri konuyla ilgili 80 milyondan fazla tweet atıldı; en fazla retweetlenen tweetler içinde Nick Jonas’ın Pokemon Go ve Demi Lovato tweeti de var.

Gerçek hayatla sanal hayatı başarılı bir şekilde birleştiren oyun Pokemon’lara hasret kalmış Y kuşağına ilaç gibi gelmişti. Dünyadaki her olayın gerçek zamanlı olarak konuşulduğu Twitter’da ise oyunun etkisi büyük olmuşa benziyor.

Animasyon serisinin sona ermesinden sonra kalan boşluğu yıllar sonra ve fazlasıyla dolduran oyun, Twitter’ın hatırı sayılır bir kesimini oluşturan gençler arasında da popüler oldu. Oyun oynanmaya ilk başladığından bu yana atılan tweet sayısı 80 milyonu geçti. Muhtemeldir ki oyunu oynayan Pokemon hayranı İstiklal Caddesi’nde Pikachu’yu yakaladığı ilk anı Twitter’da duyurdu; Balbazar’ın gerçekten bir Pokemon türü olduğunu ancak onu yakaladığında anladığını ilk kez Twitter’da dile getirdi. Bütün bunlar (yüksek de olsa) ihtimal olarak kalsalar da, Twitter’da en çok Pikachu’nun konuşulduğu bir gerçek.

İşte dünya üzerinde Twitter’da en çok konuşulan Pokemonlar:

Dünyadan ve Türkiye’den Pokemon Go ile ilgili atılmış, yüzlerce kez retweetlenmiş ilginç Tweet’lerden bir seçki de şöyle:

Nick Jonas’ın “Demi az önce ciddi bir şekilde ‘burada hiç Pokemon yok mu yani?!” diye sordu”” dediği tweet 17 bin kez retweetlendi:

Pokemon Go’ya göre ise yakalayabileceğiniz en kötü pokemon ‘duygular’:

LOL’u unutmak mümkün mü? Gelen gideni aratır mı?

Bu sefer belli ki yakalanan pokemon Pikaçu değil, ‘duygular’

Pokemon Go’dan muzdarip olanlar, yalnız değilsiniz,

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın