Samsung’dan evinize/işyerinize en uygun klimayı seçen mobil uygulama

0

Samsung’dan evinize/işyerinize en uygun klimayı seçen mobil uygulama

Dünya teknoloji devi Samsung Electronics, satın alma süreçlerinde doğru klimayı seçmekte zorluk yaşayan tüketicilere yardımcı olmak ve hızlı çözüm sunmak üzere “Klima Kapasite Hesaplama” adı bir mobil uygulama geliştirdi

Samsung Electronics Türkiye, evine ya da ofisine yeni klima alacak olanlara, hangi ürünü tercih etmeleri gerektiği konusunda yardımcı olmak amacıyla “Klima Kapasite Hesaplama” adı bir mobil uygulama geliştirdi.

Samsung’un anında çözüm üreten Klima Kapasite Hesaplama uygulaması; ürünün kullanılacağı coğrafi bölge, montaj yapılacak alanın metrekaresi, kişi sayısı, izolasyon durumu, tavan tipi ve kullanım yerini içeren ilk bölüm;ek ısı kaynakları ve mahalde kullanılacak ev aletleri bilgilerini içeren kısım ve pencerelerin güneş alma durumlarını kapsayan “pencere metrekare bilgisi” olmak üzere üç bölümden oluşuyor.Kullanıcı tüm bilgileri girdikten sonra ‘hesapla’ tuşuna bastığında, tercih etmesi gereken klima listesi ekranına geliyor.

Kullanıcı dostu ve kolay bir uygulama olarak geliştirilen “Klima Kapasite Hesaplama”, kullanıcılara “Yinele” tuşuna tıklayarak girilmiş olan bilgileri silip yeni sorgu yaratabilme imkânı da tanıyor.

Samsung Inverter Klima’nın öne çıkan özellikleri

Güçlü soğutma için üçgen tasarım

Samsung Inverter Klima’nın benzersiz üçgen tasarımı, serin havayı daha hızlı, daha uzağa ve daha geniş bir alana sirküle ederek performansını arttırıyor.

Hızlı ve daha geniş alanı soğutma

Açısı ve genişliği geliştirilmiş hava çıkışı, ekstra V şeklindeki kanatları ve daha büyük fanı sayesinde hava daha hızlı ve etkili şekilde soğutularak daha geniş alanlara etki ediyor. Böylelikle serin hava ferahlatıcı şekilde odanın her köşesine ulaşıyor. Güçlü “Hızlı Soğutma” modu, havayı hızlıca soğutur, sonra istenen sıcaklığı korumak için modu “Rahat Soğutma” olarak değiştiriyor. Bu sayede fazla üşütmüyor.

Etkin Enerji tasarrufu

Samsung Klima, enerji tasarruflu EER 10.1 içeren Dijital Inverter özelliğine sahip. İstenen sıcaklığı klimanızı sürekli açıp kapatmadan koruyarak daha az enerji tüketen Samsung Klima’nın ‘Solo Kullanıcı’ modu, kompresör kapasitesini daha az kullanıyor, böylece serin ve rahat bir ortam sağlarken daha az enerji tüketimi sağlıyor. Gelişmiş Dijital Inverter Kompresörü ise 10 yıllık garantisiyle kullanıcıya daha güvenilir bir dayanıklılık sunuyor.

Dayanıklı, uzun ömürlü performans ve temizliği kolay filtre

Pratik Filtresi, geleneksel filtrelerden farklı olarak klimanın üst kısmında bulunuyor. Böylece kapağı açmadan

veya dışarı çıkarmak için sertçe çekmeye gerek kalmadan kolayca çıkarılabilip temizlenebiliyor. Ayrıca antibakteriyel kaplaması havadaki tozu, zararlı bileşenleri ve alerjenleri etkisiz hale getiriyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın