Sennheiser PXC 550 ile seyahatteyken kaliteli müzikten uzak kalmayın

0

Sennheiser PXC 550 ile seyahatteyken kaliteli müzikten uzak kalmayın

Mükemmel ses kalitesi ile konforu bir arada sunan Sennheiser PXC 550, seyahat ederken müzikten vazgeçemeyenlere hitap ediyor. Hibrid NoiseGard özelliği sayesinde dış ortam gürültüsünü engelleyen Sennheiser PXC 550, müzikle aranıza hiçbir şeyin girmesine izin vermiyor. Tek şarjla 30 saate kadar kullanılabilen Sennheiser PXC 550, şarjı bittiğinde kablolu olarak kullanılabilme, kulaktan çıkarıldığında şarkının durması, katlandığında kulaklığın kendini kapatması gibi özellikleriyle de kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

70 yıllık ses tecrübesini günümüz trendleri ve teknolojisiyle birleştiren Sennheiser, en yeni seyahat kulaklığı PXC 550 ile seyahat anlayışını yeniden tanımlıyor. Sennheiser’ın Momentum ile geliştirdiği dengeli ve detaylı ses kalitesinin devamı niteliğindeki PXC 550, mükemmel bir ses kalitesi sunuyor. “Hibrid NoiseGard” özelliği sayesinde dışarıdan gelen gürültünün neredeyse tamamına yakınını yok eden PXC 550, böylece sadece dinlediğiniz müziğin duymanızı sağlıyor.

Tek şarjla 30 saate kadar kullanım imkanı sunan PXC 550, kontrol kumanda entegreli kablosu sayesinde pili bittiğinde kablolu olarak da kullanılabiliyor. İleri teknoloji ses transfer yeteneğiyle kayıpsız iletim sağlayan, NFC ile anında bağlantı özellikleriyle desteklenen PXC 550, kulaktan çıkarıldığında şarkının durması, katlandığında kulaklığın kendini kapatması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Katlanabilir özelliğiyle kolay taşıma

Dünyanın en hafif seyahat kulaklıklarından biri olan PXC 550, bu sayede uzun süreli kullanımlarda bile rahatlık ve konfordan ödün vermiyor. Özel kulak kapsül ve yastık tasarımıyla konforu artıran PXC 550, hem kulak kapsüllerinin kendi içine hem kulaklık tacına katlanabilmesiyle kolay bir taşıma opsiyonu sunuyor. Kulaklık kapsülüne entegre dokunmatik tuşlar, ses açma/azaltma, şarkı durdurma/geçme gibi fonksiyonlarının yanı sıra telefon çağrılarını yönetme imkanı da sağlıyor.

Profesyonel Sennheiser mikrofonları baz alınarak üretilen dahili mikrofonla, karşı tarafa ses net ve gürültüden arındırılmış şekilde iletiliyor. Ayrıca kulaklık içinde yer alan “sound-meter” yapısı sayesinde uçak içi yayınlar izlenip dinlenirken uçuş ekibi tarafından ani yapılan anonslardaki yüksek desibelli ses belirli bir seviyeye çekilerek kulağa zarar vermesi de engelleniyor.

CapTune desteği de var

PXC 550’nin CapTune desteği ile kişiselleştirilmiş müzik deneyimine katılmak da mümkün. Hem Android hem de iOS cihazlar için geliştirilen CapTune uygulaması, müziğin kontrolünü ellerinize bırakıyor. Çok kaynaklı müzik listeleri oluşturma, SoundCheck özelliği ile müziği dinlerken gerçek zamanlı olarak ses ayarı yapabilme, farklı ayarları A/B testi yaparak deneme, farklı müzik ve parçalar için ses profilleri oluşturma gibi özellikler CapTune ile hayat buluyor.

Sennheiser PXC 550, kontrol kumanda entegreli kablo, USB kablo, uçak içi kullanım adaptörü ve taşıma kutusuyla birlikte sunuluyor. Satışına 2016 Ekim ayında başlanması planlanan Sennheiser PXC 550 için önümüzdeki günlerde ön sipariş verilebilecek.

Bircom’un 4. Levent, Eski Büyükdere Caddesi No:61’deki Sennheiser Deneyim Merkezi’nde kulaklıklar denenebiliyor ve satın alınabiliyor.

Sennheiser’ın tüm ürün bilgilerine ve online mağazasına http://www.sennheiser.com.tr adresinden ulaşılabilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın