Sony’nin “Üçlü Görüntü Algılama Teknolojisi”ne sahip ilk amiral gemisi Xperia™ XZ ve premium modeli Xperia™ X Compact Tanıtıldı!

0

Xperia akıllı telefon
Xperia X serisinde iki yeni model yer alıyor: X serisinin ilk amiral gemisi Xperia XZ (5.2″ekran) ve premium modeli Xperia X Compact (4.6″ ekran)
Yenilikçi “üçlü görüntü algılama teknolojisi”yle gelişmiş kamera deneyimi – Hareket eden nesnelerde bile net resimler çekin; gerçek renklerin güzelliğini yakalayın
Elinizle kavramaya uyumlu mükemmel tasarım ve kesintisiz yuvarlatılmış yüzey
Her iki akıllı telefon da gelişmiş kullanıcı deneyimi sağlamak amacıyla kullanım alışkanlıklarının öğrenilip uyarlanmasıyla geliştirildi
Type-CT USB kablosu sayesinde artık ters-düz giriş karmaşası yaşamadan cihazınızı şarj edebilirsiniz
Xperia Akıllı Ürünler
Xperia Ear, Sony’nin geliştirdiği yeni iletişim anlayışını ortaya koyan, ellerinizi serbest bırakırken kullanabileceğiniz bir akıllı ürün
Xperia Projector ve Xperia Agent, Yahoo Japonya ve Nestlé Japonya’nın sağladığı hizmetleri de içeren kullanıcı deneyimine yepyeni bir bakış açısı

Sony Mobile, bugün yeni Xperia X serisi akıllı telefonlarına iki olağanüstü model daha eklediğini duyurdu. Amiral gemisi Xperia XZ ve premium Xperia X Compact, Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan vizyonun devamı olarak daha akıllı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

“Xperia ile nerede olursa olsun en önemli anlarınızda size destek olmak, günlük hayatınıza kolaylık ve doğallık katıp daha az çaba sarfetmenize imkan sağlamak istiyoruz,” diyen Sony Mobile Communications, Global Satış ve Pazarlama birimi Başkan Yardımcısı Hideyuki Furumi, sözlerine şöyle devam etti: “Xperia XZ ve Xperia X Compact ile her anı hemen yakalayabilirsiniz. Yeni üçlü görüntü algılama teknolojimiz sayesinde, gece veya gündüz fark etmeksizin net resimler çekebilir ve gerçek hayatın renklerini yakalayabilirsiniz.”

Hareketleri, hayatın gerçek renkleriyle lazer hızında yakalayın
Sony’nin Xperia X serisinin ilk amiral gemisi akıllı telefonu Xperia XZ ve premium Xperia X Compact modelleri, şu ana kadar Xperia’nın en iyi fotoğraf kalitesini sunmak için yeni ve gelişmiş bir kamera teknolojisiyle geliyor. Yeni modeller bir akıllı telefonda bulunan en gelişmiş kameraya sahip çünkü Sony’nin kamera teknolojisindeki mirasını dijital görüntüleme mühendislerinin işbirliği ile birleştiriyor. Xperia XZ ve X Compact modellerinde, Sony’nin başarılı sensörüne en üst düzeyde güçlendirilmiş, iki yardımcı sensör ekleniyor ve Sony’nin üçlü görüntü algılama teknolojisi ortaya çıkıyor. Bu teknoloji, hareket halinde ve neredeyse her durumda gerçek hayatın renkleriyle göz dolduran fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Sony’nin orijinal Exmor RST mobil görüntü sensöründen oluşan üçlü görüntü algılama teknolojisi, Exmor RST’in, güçlü ve yüksek kaliteli görüntü harmanı ve net sonuçlar elde etmek üzere tasarlanmış, hareketli nesneleri akıllıca izleyebilen Öngörücü Hibrit Odaklama ile birleşiyor. Buna ek olarak, uzaklık sensör teknolojisine sahip Lazer otomatik odaklama, ışık düzeyinin yetersiz olduğu durumlarda net fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Size ise çevredeki ışık kaynağına bağlı olarak beyazlık dengesini doğru bir biçimde ayarlayabilen renge duyarlı RGBC-IR sensör teknolojisi sayesinde gerçek hayatın müthiş renklerinin tadını çıkarmak kalıyor.

23MP ana kamera, sadece net çekimlere değil, aynı zamanda deklanşör tuşuna bastığınız anda süper bir hızla kamerayı açıp 0,6 saniye2 gibi bir zaman diliminde fotoğraf çekmenize olanak tanıyor böylece mükemmel fotoğraflar çekmenizi garanti ediyor. Yeni Xperia XZ ve X Compact modellerinde, fotoğraf çekme deneyimini daha da zenginleştirmek için objektif hızı ve odaklama kontrolü gibi yaratıcı opsiyonlar ve manuel ayarlarda daha fazla esneklik isteyenler için gelişmiş özellikler eklendi. Günümüzde videolar, eşsiz anları yakalamak ve sosyal medyada paylaşmak için çok daha popüler hale geliyor. Bu bağlamda, her iki yeni model de Sony’nin Handycam® kayıt özelliği olan kameraları ve muhteşem videolar çekmenize olanak tanıyan Akıllı Aktif Mod’a sahip SteadyShotT teknolojileriyle geliştirilen görüntü sabitleme sisteminin evrimine önemli katkılar sağlıyor. Şimdi 5 eksenli sabitleme teknolojisi sayesinde, yürürken veya aşırı yakın plandan3 dahi daha kaliteli videolar4 çekebilirsiniz.

Xperia XZ, mükemmel selfie’ler için, üst düzeyde yüksek hassasiyete sahip 13MP ön kameraya sahip. Ön kameranın ISO6400 derecesinde yüksek hassasiyeti ve 22mm/90-derece geniş açılı lensi, ışığın yetersiz olduğu durumlarda ve grup selfie’lerinde dahi mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Xperia XZ, aynı zamanda detaylarla dolu, keskin ve canlı görüntüler alabilmeniz için en yüksek kalitede 4K kayıt imkânı sunuyor.

Hayatınıza uyum sağlayacak üstün tasarım
Şaşırtıcı kesintisiz yüzey tasarımı, 5.2″ cam ekranı ve metal arka kasasıyla Xperia XZ elinize mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Kesintisiz yüzey, tekil formdan esinlenerek tasarlanmış; yüksek parlaklığa ve saflığa sahip olan ALKALEIDOT metal ise cihazın üstün tasarımını zenginleştiren parlaklık ve derinlik hissini ortaya koyuyor. Xperia XZ, doğanın güzelliğinden esinlenerek ortaya çıkan yepyeni mavi rengi; Orman Mavisi, Madeni Siyah ve Platinum renkleri ile geliyor.

Xperia X serisine popüler Sony form faktörü eklenerek, Xperia X Compact’ın küçük çerçevesi içerisine güçlü bir teknoloji yerleştiriliyor. 4.6″ ekranı ve kesintisiz yüzey tasarımı, Xperia X Compact’ı daha kolay bir biçimde tutabilmenizi sağlayarak sadece bir elinizle kullanmak üzere ideal hale getiriyor. Xperia X Compact’ın üstün tasarımı, yüksek parlaklığa sahip alt kısmı ve dokunulduğundaki sağlamlık hissinden anlaşılabiliyor. Xperia X Compact, Uzay Siyahı ve Beyaz renklerinin yanı sıra, yeni imzamız olan Buğulu Mavi rengiyle sunuluyor.

Sony’nin işlevsel tasarımdaki uzmanlığı, “telefonuma su sıçrarsa” endişesini ortadan kaldırıyor; Xperia XZ’i, suya dayanıklı5 tasarımı sayesinde, üstüne su döküldüğünde veya yağmur altında rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Xperia XZ ve Xperia X Compact’ın telefonu tuttuğunuz an kim olduğunuzu tanımlayabilen parmak izi sensörlü açma kapama tuşu6, cihazların yan tarafında yer alıyor ve telefonunuzu tek hareketle güvenli bir biçimde açabilmenize olanak sağlıyor.

Deneyiminizi geliştirmek üzere alışkanlıklarınızı öğrenir
Akıllı telefonlarımıza günlük hayatınızı kolaylaştırmak, akıcılaştırmak ve daha eğlenceli hale getirebilmek için akıllı özellikler ekledik. Xperia XZ ve X Compact’ta, pili korumak amacıyla uyumlu çalışan ve pil ömrünü iki katına çıkaran Qnovo Adaptive Charging7 ile tamamlanmış Battery Care8 özelliği yer alıyor. Qnovo Adaptive Charging, pil ömrünü kısaltacak herhangi bir zararı önleme amacıyla şarj akımını izleyerek gerekli ayarlamaları yapıyor. Battery Care ise, öğrenilmiş alışkanlıkları temel alarak şarj sürecini kontrol ediyor ve şarj düzeyi %90’a geldiğinde, şarj etmeyi durduruyor, aşırı şarjı önleyerek tam ihtiyaç duyulan andan önce şarj etme işlemini sonlandırıyor. Xperia İpuçları da kişisel ipuçları ve öneriler sunmak için kullanıcı alışkanlıklarını tanıyor ve böylece size kişisel kullanıcı deneyimlerinizi yükseltmenizde yardımcı oluyor. Akıllı Temizleyici, kullanım alışkanlıklarını öğrenerek, belirli uygulamaların ön belleklerini siliyor ve cihaz performansını otomatik olarak en üst düzeye çıkarıyor. Böylelikle her zaman ideal performansı sağlıyor.

Performans önemlidir
Telefonunuzda kusursuz deneyim sağlamak için, Xperia XZ Qualcomm® SnapdragonT 820 işlemciyle birlikte geliyor. Şimdiye kadar üretilen en ileri teknolojiye sahip mobil işlemci olan Snapdragon 820, X12 LTE sayesinde bağlantı, grafik, fotoğraf özelliklerini, güç ve pil verimliliğini en üst düzeyde destekliyor.

Aksesuarlar
Xperia XZ ve Xperia X Compact ile kullanılmak üzere, renklerine uyumlu bir dizi Stil Kılıf seçeneği sunuyoruz. Bunların arasında, kılıfı açmadan akıllı bir pencere aracılığıyla akıllı telefonunuzda favori uygulamalarınıza erişmenizi sağlayan Style Cover Touch (SCTF10/20) yer alıyor. Kolay video görüntülemek için Style Cover Stand (SCSF10/20)’in ayarlanabilir görüntüleme açısına sahip otomatik açma/kapama işlevi bulunuyor. Her iki model de cihazınızı kolay şarj edebilmeniz için yeni USB Type-CT şarj cihazı ile geliyor.

Xperia Akıllı Ürünler
Sony olarak iletişim alanında sınırsız yeni ürün geliştirme yolunu keşfetmeye devam ederken daha yakından ve daha insani yöntemlerle etkileşim kurulan akıllı ürünlerimizi de geliştiriyoruz. Sony’nin kulak-içi kullanımlı ve ellerin serbest kalmasını sağlayan Akıllı Ürünü Xperia Ear pazara getirdiği yepyeni bir iletişim anlayışı ile Kasım ayı itibariyle tüketiciye sunuluyor. Xperia Ear akıllı telefonunuza kablosuz bağlanarak sözlü yönlendirmelere verdiği doğal ve gerçek ses etkileşimli sezgisel işlemlerle bilgi ve destek sağlıyor. Sony Agent Teknolojisi ve yakınlık sensörü ile donatılan Xperia Ear, günlük programınız ve diğer kişisel güncellemeler gibi faydalı bilgileri kulaklığı taktığınız anda size sunuyor. Sony, aynı zamanda Akıllı Ürünlerin sağladığı kullanıcı deneyimlerine genel bir bakış olarak, Yahoo Japonya ve Nestlé Japonya’nın hizmetleriyle birleştirilen Xperia Projector ve Xperia Agent’ı IFA’da konsept olarak sergiliyor.

Xperia XZ pazara global olarak Ekim 2016’da; Xperia X Compact ise Eylül 20169 itibariyle sunulacak.

Xperia XZ ve Xperia X Compact modellerinin tüm özelliklerini aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın