TELEVİZYON İZLEYİCİLERİ YAZ AYLARINDA, AŞIK VE GÜZEL GENÇ İNSANLARIN KEYİFLİ HİKAYELERİNİ TERCİH ETTİ

0

Televizyonun sosyal medyası N’oluyo platformunda Haziran ve Temmuz aylarında öne çıkan yerli ve yabancı yapımlar belli oldu. İzleyiciler yaz aylarında, aşık ve güzel genç insanların keyifli hikayelerini izlemeyi tercih ederken yerli yapımlarda Tatlı İntikam, yabancı yapımlarda ise Game of Thrones en çok takip edilen işler oldular.

Televizyon dünyasının nabzını tutan N’oluyo platformunda, kullanıcıların Haziran ve Temmuz aylarındaki tercihleri belirlendi. N’oluyo editörleri oluşan listeleri ise şu şekilde yorumladı:

Seyirci keyifli hikayelere yöneldi

En çok takip edilen yerli işlerde ilk beş sırada Tatlı İntikam, Aşk Laftan Anlamaz, Yüksek Sosyete, Hayatımın Aşkı ve No:309 yer aldı. Sıcak yaz günlerinin başarılı dizilerinin ortak noktası ise genç ve güzel insanların keyifli hayat hikayeleriydi.

En çok check-in olunan işlerde ise Kiralık Aşk, aylardır olduğu gibi iki aylık dilimde de zirveyi kimselere bırakmadı.

Sezon finali ile hayranlarını gözü yaşlı, kafalarında binlerce soru işareti ile bırakan Kiralık Aşk’ı ikinci sırada Aşk Laftan Anlamaz takip ederken, üçüncü sırada Yüksek Sosyete, dördüncü sırada Tatlı İntikam ve beşinci sırada ise listeye yeni giriş yapan No:309 yer aldı.

En çok Hatırlatma Kurulan Yerli İşler

N’oluyo kullanıcıların beğendikleri televizyon programlarını kaçırmamalarını sağlayan hatırlatma hizmeti de izleyicilerin tercihlerini ortaya koydu. “Hatırlatma Kurulan Yerli İşler”de ilk beş yapım şu şekilde sıralandı:

Aşk Laftan Anlamaz, Yüksek Sosyete, Kiralık Aşk, No:309 ve Tatlı İntikam.

Game of Thrones savaş sahneleri ve sezon finaliyle zirvede

En Çok Takip Edilen Yabancı İşler listesinin ilk beş sırasında geçtiğimiz aya göre yer değişiklikleri gözlemlenirken Game of Thrones, ünlü savaş sahneleriyle dolu dokuzuncu bölümü ve sürprizlerle dolu sezon finaliyle yine zirvedeki yerini korudu.

Taht Oyunları’nı izleyen yabancı yapımlar ise şu şekilde sıralandı: Teen Wolf, The Walking Dead, Arrow, The Flash.

En çok izlenen yabancı diziler

Yeni sezonuyla birlikte yaklaşık iki ayı domine eden Game of Thrones, aynı zamanda N’oluyo kullanıcılarının en çok izledikleri dizi oldu. N’oluyo editörlerine göre bu durumda son sezonun yarattığı etki ile diziye ilk bölümünden başlayan izleyicinin sayısının oldukça fazla olması etkili oldu.

Yine N’oluyo editörlerine göre Teen Wolf’un bu kategorinin ikinci sırasında yer almasında geçtiğimiz sezon bölümlerini tekrar tekrar izleyenlerin sayısının çok fazla olması etkili olurken, The Walking Dead’in üçüncü sırada yer almasında da Negan karakterinin gelişi etkili oldu. Bu listenin dördüncü sırasında The Flash, beşinci sırada ise Arrow yer aldı.

Game of Thrones, hatırlatmalarda The Walking Dead’i geride bıraktı

N’oluyo kullanıcıların kaçırmak istemedikleri yapımlar için kullandıkları hatırlatma servisi listesinde ise Game of Thrones, Mayıs ayının birincisi The Walking Dead’i geride bıraktı.

Bu kategoride Taht Oyunları’nı sırasıyla Teen Wolf, Arrow, The Walking Dead ve The Flash takip etti.

Ayaz Dinçer en çok istenen Esas Oğlan!

N’oluyo platformunda kullanıcıların en sevdiği karakter veya programları belirlemede önemli bir etken olan Kafakafaya oyunları, Haziran ve Temmuz aylarında da yoğun ilgi gördü.

“Hangisinin Esas Kızı Olursun?” oyunu, en çok oynanan kafakafayaların ilk beş listesinde yer almaya devam ederken Oyunun birincisi ise değişmedi. Kiraz Mevsimi’nin Beyaz Atlı Prens’i Ayaz Dinçer birinci sırada! İkinci sırada Kiralık Aşk’ın hayalleri süsleyen karakteri Ömer İplikçi yer alıyor. Üçüncü sırada ise Güneşin Kızları’nın Mavi’si, genç kızların sevgilisi Ali Mertoğlu var. Kısacası oyunun ilk üç sıralaması değişmedi.

“Kimin aşkı hayallerini süsledi?” oyununda ise ilk üç şu şekilde sıralandı: Kiralık Aşk’ın çifti, ekranların fatihi Defne ve Ömer yani DefÖm, Güneşin Kızları’nın vazgeçilmeyen çifti Ali ve Selin nam-ı diğer AlSel, Aşk Yeniden’in sevimli ve aşk dolu çifti Zeynep ve Fatih, bir diğer deyişle ZeyFat.

Ekranın özlenilen yüzü Özge Gürel!

İki ayın en çok oynanan oyunlarından bir diğeri olan “Ekranda En Çok Kimi Görmeyi Özledin?” oyununda ise Kiraz Mevsimi’nin prensesi Öykü’yü canlandıran Özge Gürel ise birinci sırada yer aldı.

İkinci sırada en son Kara Para Aşk’ta izlediğimiz Tuba Büyüküstün yer alırken, üçüncü sırada bu kış Delibal ile sinema salonlarını sallayan Çağatay Ulusoy yer aldı. N’oluyo editörleri, üç ismin de gelecek sezon ekranda olacağını gazetelerden okuduğumuza göre bu özlemin fazla uzun sürmeyeceğini belirttiler.

İzleyicinin ekranda yeniden görmek istediği ikililer

Ekranda yeni görülmek istenen unutulmaz ikililer için hazırlanan “Hangi ikili geri dönsün?” oyununun ilk sırasında Tolga Sarıtaş ve Hande Erçel kendilerine yer buldular. Güneşin Kızları ile ekrana adeta damga vuran çift, hayranları tarafından yeni bir projede en çok izlenmek istenen ikili oldu ve birinci sırada yer aldı.

Sana Bir Sır Vereceğim’de izlenip sevilen Ekin Koç ve Demet Özdemir ise ikinci sırada… Hayranları ikisini yeni bir projede kesinlikle bir arada görmek istiyor. Üçüncü sırada ise Kara Para Aşk ile uyumları sınırları aşan Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün yer alıyor.

N’oluyo, kullanıcılarının tercihleri doğrultusunda yaptığı listelerle ekranların ve televizyonculuk sektörünün nabzını tutmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın