UX’te 2016 trendleri UXtalks’ta konuşuldu

0

UXservices tarafından düzenlenen UXtalks’un beşincisi, kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı profesyonellerini bir araya getirdi. Etkinlikte, UX stratejileri konusu farklı başlıklar altında masaya yatırıldı.  

UXservices tarafından düzenlenen etkinlik serisi UXtalks’un beşincisi KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı alanında profesyonellerin bir araya gelerek deneyimlerini paylaştığı etkinlikte, UX stratejileri konusu yalın UX, startup’lar için UX, fiziksel dünyada UX ile UX ve psikoloji gibi farklı başlıklar altında değerlendirildi.

Katılımcıların yeni bağlantılar kurmalarına ve uzman isimlerin konuşmalarından ilham almalarına yardımcı olan UXtalks’un konuşmacıları ozan.com PM ve UX Sorumlusu Akar Şümşet, UXservices Yönetici Ortağı Barış Sarıalioğlu, Arçelik’te Kıdemli Uzman olarak görev yapan Duygu Aşureciler ile Arçelik UX ve İnovasyon Uzmanı Fatih Arslan olarak sıralandı. Aşureciler ve Arslan konuşmalarında küçük ev aletleri üzerinde Arçelik olarak uyguladıkları global standartlardaki kullanılabilirlik testlerinden söz ettiler. Diğer bir konuşmacı Psikolog Selin Kumral Alkan ise UX ve psikoloji arasındaki bağlantıya değindi.

UXservices Yönetici Barış Sarıalioğlu, etkinlikte gerçekleştirdiği sunumunda UX alanındaki trendlere değinerek, hangi faktörlerin iyi ve hangilerinin daha iyi olarak değerlendirilebileceğini aktardı. Trendlerin kullanıcı arayüzü alanındaki gelişmeleri nasıl şekillendirdiğine de dikkat çeken Sarıalioğlu, hataları örneklendirerek önerilerde bulundu.

UXtalks 5’te gerçekleşen sunumlara uxservices.com/ux-etkinlikleri/uxtalks-5/ adresinden ulaşılabiliyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın