Video Kayıt Sistemlerinde Beşi Bir Yerde Dönemi: 5brid

0

Video kayıt sistemlerinin lider markası Rifatron, çok sayıda video teknoloji ve protokolünü destekleyen yeni 5brid teknolojisi ile kayıt cihazlarında büyük bir yenilik sunuyor. Türkiye temsilciliğini Y3K Güvenlik Teknolojileri’nin üstlendiği Rifatron’un yeni teknolojisi, güvenlik sistemlerinde yatırım maliyetlerini düşürürken, cihazların yeni teknolojilerle uyumunu kolaylaştırıyor.

Rifatron mühendislerinin geliştirdiği 5brid kayıt cihazları, beş farklı teknolojinin bir arada sorunsuz olarak çalışmasına imkan sağlıyor. Bu teknolojiler;

  • Tüm dünyada yaygın şekilde kullanılan analog kamera teknolojisi 960H
  • Koaksiyel kablo üzerinden iletim sağlayan ve en popüler standart olma özelliğini koruyan AHD (Analog HD) teknolojisi
  • AHD gibi yüksek çözünürlüğü destekleyen ve uzun mesafelerde koaksiyel kablo kullanılmasına imkan veren TVI (Transmission Video Interface)
  • Yüksek çözünürlüklü analog kameralarda kullanılan bir video aktarım standardı olan CVI (Koaksiyel video ara yüzü) standardı
  • Kablo ve kurulum maliyetlerini azaltan, daha yüksek çözünürlüklerin kullanımına olanak sağlayan, video analiz özellikleri ile görüntülerin sürekli izlenmesi zorunluluğunu ortadan kaldıran IP teknolojisi…

Y3K Ürün Müdürü Yücel Simitçi, Video izleme alanında gerek son kullanıcı, gerekse entegratörlerin mevcut sistemlerini korumak istediklerine ve yeni teknoloji çözümlerle, hâlihazırda sahip oldukları cihazların uyumlu çalışmasına önem verdiklerine dikkat çekiyor. Simitçi, kullanıcıların ek sistem gereksinimlerinde de beklenmedik maliyetlerle karşılaşmak istemediklerini vurguluyor. Bu doğrultuda, 5 farklı teknolojinin bir arada kullanılmasına olanak sağlayan 5brid kayıt cihazları, son kullanıcı ve entegratörler için önemli avantajlar sağlıyor.

Yatırımınız çöp olmasın…

Mevcut sistemdeki kameraların ve kayıt cihazlarının yenilenen sistemde de kullanımı mümkün… Muhafaza edilmek istenen eski kameralar sistem tarafından desteklenirken, özellikle mevcutta Rifatron VMS yazılımı olan son kullanıcılar, hem geçmişte kullandıkları kayıt cihazlarını hem de yeni cihazlarını aynı merkezi yazılım üzerinden pek çok avantajla beraber kullanma şansına sahipler.

Hem bugünün hem de geleceğin teknolojileriyle uyumlu…

5brid ile şimdi ve gelecekte IP kameraların sunduğu daha yüksek çözünürlükler (örneğin 3MP, 5MP, 8MP (4K HD) gibi), daha fazla detaylı görüntüye ihtiyaç duyulduğu anda sisteme dahil edilebiliyor.

Önce çıkan diğer özellikleri;

  • Yeni kayıt cihazıyla beraber, en yaygın 3 farklı yüksek çözünürlüklü analog sistemden istenilen herhangi biri ya da tümü ihtiyaca göre kullanılabiliyor.
  • Video analiz özellikleri sayesinde artık çoğu IP kamera kendi üzerinde görüntü analizi yaparak kullanıcılara anlık bildirimler gönderebiliyor. Rifatron VMS yazılımı sayesinde de, kayıtları 5brid cihazla yapılan IP kamera görüntüleri, merkezi izleme yönetimi ile izlenebilecek.
  • Ağ üzerinde, hem IP kameralar hem de merkezi izleme yazılımıyla en verimli bant genişliğinin sağlanması için Gigabit hızında çift ethernet (LAN) kartı yer alıyor.
  • Kayıt performansı Full HD’de (1080p/2MP) 30 fps destekleyen cihazlar gerçek zamanlı ve kamera başına 4K (UHD/8MP) çözünürlükte 7.5fps görüntü kaydı alabiliyor.
Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın