Yaz sağlığınız Twitter’dan sorulur

0

Kışın yorgunluğunu atmak, hem bedeni hem de ruhunu dinlendirmek önemlidir. Yaz sıcakları sürerken sıcak havalarda hem beslenme hem de yaptığımız spora daha fazla dikkat etmeliyiz. Daha fazla su tüketmeli güneşin en güçlü olduğu saatlerde spordan kaçınmalıyız. Twitter’da yer alan bilgilendirici hesaplarda, sağlıklı yaşama dair yaz mevsiminde yapılması gerekenlerden en doğru besin seçimine kadar birçok bilgi yer alıyor.

Hem yaz mevsiminde hem de genel sağlık anlamında mutlaka “takip edilmesi gerekenler” listesinde yer almasını önerdiğimiz bazı hesapları sizin için derledik. Keyifli ve sağlıklı bir yaz geçirmeniz dileğiyle…

: Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın Twitter hesabı sağlıklı bir hayat sürmeniz için tüm içerikleri kullanıcılara sağlıyor. Yaz aylarında aşırı sıcaktan etkilenmemek için susamayı beklemeden bol su tüketmeyi tavsiye eden hesapta, sporun yararları da birçok farklı paylaşımla yer alıyor.

: Doğru besinler ve doğru egzersizlere ilişkin tavsiyelerde bulunan hesapta, karpuz gibi yaz meyvelerinin yararlarını, yaz aylarında daha az yağlı yemek yapmanın yollarını aktarıyor. Ayrıca genel olarak sporun nasıl yapılması ve faydaları üzerine de bilgi sahibi olabilirsiniz.

: Türkiye’nin önde gelen sağlık uzmanlarından Dr. Ender Saraç, resmi Twitter hesabında sağlıklı bir hayat için yapılması gerekenleri detaylarıyla aktarıyor. Yaz aylarında yenilen turunç sebze ve meyvelerin bronzluğu koruduğunu aktaran Saraç, aynı zamanda maden suyunun da sıcaklarda tüketimini teşvik ediyor.

: Sıcaklarda ara öğünün faydaları, yazın hangi meyvelerin ne kadar oranda tüketilmeleri gerektiği dahil birçok değerli tavsiyede bulunan Dilara Koçak, “iyi yaşam” rehberinde kilolara karşı da çok sayıda bilgi paylaşıyor.

: Beslenme ve sağlık danışmanlığı yapan Diyet Aktif hesabında, birçok yararlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Mineral dengesinin önemine, sıcaklarda buzlu çayın tercih edilmesine dair keyifli içerikler yer alıyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın