Yurt dışı seyahat sağlık sigortası Allianz Türkiye ile bir tık uzakta

0

Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, yurt dışına seyahat edecekler için hazırlık sürecini kolaylaştıracak yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi. Yurt dışı seyahat sağlık sigortasını zahmetsizce yaptırmak isteyenler www.allianzsigorta.com.tr adresinde kendilerine sunulan üç farklı sigorta planından ihtiyaçlarına uygun olanı satın alabiliyorlar.

Dijitalleşme ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapan Allianz Türkiye, yurt dışı seyahat sağlık sigortası satışını internet sitesine taşıdı. Yurt dışı seyahatleri öncesinde uzun süren ve zaman alan hazırlık süreçlerini kolaylaştırmayı hedefleyenler Allianz Türkiye’nin www.allianzsigorta.com.tr adresini ziyaret ederek, kendileri ve sevdikleri için yurt dışı seyahat sağlık sigortası planını satın alabiliyorlar.

Üç farklı kapsamda sigorta seçeneği

Siteyi ziyaret edenler, seyahat edecekleri bölgeyi ve seyahat sürelerini belirttikten sonra kendilerine sunulan “Standart Vize Planı”, “Kapsamlı Plan” ve “Geniş Kapsamlı Plan” seçeneklerinden birini tercih edebiliyor. Ayrıca opsiyonel olarak kapkaç teminatı da pakete eklenebiliyor.

“Kapsamlı Planı” tercih edenler standart hizmetlere ek olarak seyahat iptali ve gecikmesi, overbooking nedeni ile gecikme, bagaj kaybı-gecikmesi, uçuşun ya da aktarma uçuşun kaçırılması, gıda zehirlenmesi ve erken dönüş masraflarını teminat altına alabiliyorlar.

“Geniş Kapsamlı Plan” ise bütün bunlara ek olarak bagajın bulunması ve ulaştırılması, refakatçinin ulaşımı, hukuki danışma, refakatçinin konaklaması, tedavi nedeniyle konaklama, nakit avans, kefalet için avans ödeme teminatlarını da sağlıyor. 3 teminat paketi de vize başvurularında geçerli.

Acentelerden bilgi desteği

Yurt dışı seyahat sağlık sigortalarını internet üzerinden yaptıranlar, poliçeleriyle ilgili farklı sorular için kendilerine en yakın acenteden de destek alabiliyor. 3 Boyutlu güvenlik sistemi ile yapılan ödeme sonrasında, sigortalıların yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi, tahsilat makbuzu ve ürünün özel ve genel şartları kişinin e-posta adresine iletiliyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın