Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ISO 27001 Sertifikası ile Bilgi Güvenliğindeki Gücünü Gösterdi

0

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak sektöründe yine bir ilki gerçekleştirerek, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nı alma başarısını gösterdi. Türkiye’de “ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Sertifikası” ile “CE Sertifikası”nı alan ilk kaynak kuruluşu olma ünvanına da sahip olan şirket, yakın dönemde gerçekleştirdiği yatırımlarla güçlü bir bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurdu. Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, yönetimden tedarik süreçlerine, Ar-Ge’den üretime kadar hem paydaşlarıyla olan iletişiminde hem de kurum içindeki tüm süreçlerde bilgiyi en üst seviyede güvenlikle koruyarak yönetiyor.

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, sektöründe yine bir ilki gerçekleştirerek ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nı alma başarısını gösterdi. Türkiye’de “ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Sertifikası” ile “CE Sertifikası”nı alan ilk kaynak kuruluş olma ünvanına da sahip olan şirket, yakın dönemde gerçekleştirdiği yatırımlarla güçlü bir bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurdu.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nın alınmasına ilişkin açıklama yapan Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak Bilgi Teknolojileri Müdürü Timur Yüksekten, “Askaynak olarak bilginin en değerli varlıkların başında geldiğine inanıyoruz. Bu yaklaşımla, şirketimizin her türlü bilgi varlığının korunması için bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurmak üzere detaylı bir proje yürüttük. Proje kapsamda kurduğumuz altyapı ve bilgi güvenliği yönetim sistemi; sadece dışarıdan gelebilecek saldırılara önlem almak amacının dışında, ilk aşamada bilgi varlıklarının yetkili kişilerce doğru ve eksiksiz şekilde kullanılmasını sağlamayı da hedefliyor. Öte yandan, yaşanabilecek sistem sorunlarına karşı önlemlerin belirlenip çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin bilgi varlıklarının korunması ve istenildiği anda bilgiye erişilebilmesi de proje kapsamında büyük önem taşıyor. Kurmuş olduğumuz bu güçlü altyapı ve sistem, bilgi güvenliği standartlarını belirleyen ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi’nin gerekli gördüğü tüm koşulları da karşılıyor. Bu doğrultuda, Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak olarak başvuruda bulunduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nı almaya hak kazandık” dedi.

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak liderlik ettiği sektörde global standartları belirleyen çok sayıda farklı sertifikaya da sahip. Şirket, ISO 9000/9001 kalite yönetim sistemi, ISO 14001 çevre yönetim sistemi, OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği sertifikalarını da ilk olarak alan konumunda bulunuyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın