EKRAN İŞLERİ, SOSYAL TV ÇÖZÜMLERİ SUNMAK İÇİN NEVER.NO İLE YENİ BİR ORTAKLIĞA İMZA ATTI

0

Televizyonun sosyal medyası N’oluyo platformunu hayata geçiren Ekran İşleri, never.no ile Türkiye pazarına özel yenilikçi Sosyal TV çözümleri üretme konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında, TV kanalları ve reklamverenler için büyük önem taşıyan STORY teknolojisi, kısa süre içerisinde satışa sunulacak.

İzleyici etkileşimi konusunda yenilikçi teknolojiler üreten never.no ile Türkiye’de Sosyal TV ile İkinci Ekran teknolojileri üretimi konusunda önemli çalışmalar yapan Ekran İşleri, never.no’ya ait ödüllü STORY ve STORY-VR çözümlerini yayıncı kuruluş ve reklamverenlere sunmak için ortaklığa imza attı.

Sosyal TV servisi “STORY” Amerika ve Avrupa’da çok sayıda ödül aldı

Amerika ve Avrupa’da çok sayıda ödül sahibi olan Sosyal TV servisi “STORY” yayıncı, yapımcı ve reklamverenlerin izleyici kitlesiyle sosyal medya mecraları üzerinden yarattığı etkileşimi canlı yayına aktarmasını sağlıyor.

İzleyici etkileşimleri reklamlara entegre edilecek

Anlık olarak etkileşim verilerinin eş zamanlı bir şekilde canlı yayına grafik olarak aktarılmasını önemli bir oranda kolaylaştıran STORY, televizyon reklamları ya da dijital video kampanyalarına anlık olarak sosyal veri gömülmesini de sağlıyor.

İzleyici kitlesiyle kurduğu etkileşimi anlık sosyal içeriklerle yayın, sponsorluk ya da reklamlara entegre etmek isteyen yayıncı ya da reklamverenler STORY’den yararlanabilecek.

BBC, SKY ve FOX SPORTS gibi kanallar da never.no kullanıyor

Ekran İşleri, halihazırda never.no kullanan SKY, CBC, BBC, TNT, FOX Sports, NBC Universal, MTG, QVC, SMG gibi global kanallar arasına Türk kanallarını da eklemek istiyor.

N’oluyo platformuyla ilgili AR-GE çalışmaları yapılacak

Aynı zamanda iki şirket yaptıkları işbirliği kapsamında Ekran İşleri tarafından geliştirilen ikinci ekran özelliği de bulunan uygulaması N’oluyo ile STORY teknolojisinin beraber kullanımı konusunda AR-GE çalışmaları yaparak, global düzeyde kullanılabilecek bir ürün sunmaya hazırlanacaklar.

“STORY izleyicinin doğru bilgiyi hızlı bir şekilde almasını sağlayacak”

Ortaklık ile ilgili konuşan never.no CEO’su Scott Davies görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Televizyon ve reklamcılıkta sosyal medyanın önemini anlayan bir şirket ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. STORY ürünümüz aracılığıyla önemli bölgelerde televizyon ile sosyal medya arasındaki bağın çok daha sıkılaştığını gözlemledik. Türkiye gibi önemli bir pazarda da aynı şekilde büyüme göreceğimizi düşünüyoruz.”

STORY’nin hem yayıncı hem de reklamverenler için çok önemli bir araç olduğuna değinen Ekran İşleri CEO’su Ali Atalık ise şu açıklamayı yaptı:

“Son günlerde medyanın önemini bir kez daha görmüş olduk. STORY, izleyicinin doğru bilgiyi hızlı bir şekilde almasını sağlarken, yayıncı ve reklamverenler için de farklı gelir modelleri sağlayacak.”

Ekran İşleri, Türk televizyon sektörünün global pazara entegre olması adına yaptığı çalışmaları önümüzdeki dönemde de hız kesmeden sürdürecek.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın