Experian Türkiye’nin Yeni Genel Müdür’ü Mehmet Bozacıoğlu Oldu

0

Ağustos 2016 itibariyle Experian Türkiye Genel Müdür’ü olarak atanan Mehmet Bozacıoğlu, Experian Türkiye’nin tüm yerel operasyonlarını bilgisi ve deneyimiyle yönetiyor olacak.

Yeni göreviyle ilgili açıklama yapan Mehmet Bozacıoğlu şunları söyledi; ‘Experian, bu mali yılda da uluslararası alanda büyümeyi başarmış ve büyümeye devam etmeyi hedefleyen bir şirket. Türkiye’de son 10 yıldır istikrarlı bir şekilde büyüyerek, Kredi Kayıt Bürosu, tüm finansal kurumlar ve telekom operatörleri ile iş ortaklığımızı devam ettiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de finansal kurumların IFRS9 ve Basel gibi konularda yol haritalarını çizmeleri ve uygulamaları, sermaye gereksinimi ile ilgili bileşenlerini doğru bir şekilde geliştirmeleri, bunların doğruluğunu test etmeleri gibi regülasyonlar ile ilgili gereksinimlerine yanıt vermeye devam edeceğiz. Stratejik olarak ise kendi yetkinlik alanımız olan büyük veri analizine odaklanmaya ve bu bağlamda, tüketicilerin sosyal medyada bıraktıkları ayak izlerinden, çağrı merkezlerinden yapılan günlük görüşmelere kadar oluşan verileri finansal kurumların anlamlı hale getirebilmeleri için hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Experian Türkiye’nin başarısının en temel nedeni, yerel olarak güçlü bir kadroya sahip olmamız ve bu amaçla insan kaynağına sürekli yatırım yapmamız. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin anlık kredi riski kararları almaları, regülasyonlara uyum sağlamaları ve dolandırıcılığı önlemeleri konusunda destek sunmak için hem yerel kaynaklarımızı güçlendirmeye hem de Türkiye pazarına özel olarak ayrılmış uluslararası kaynaklarımızı artırmaya devam edeceğiz.”

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, ABD’de Old Dominion Üniversitesi’nde İşletme ve MIS konularında master yapan Bozacıoğlu, ardından 2 yıl süreyle ABD ve Fransa’da pazarlama alanlarında çalıştı. Bozacıoğlu, 2000 yılında Türkiye’ye döndü ve IT alanında çeşitli uluslararası firmalarda kurumsal satış görevlerinde yer aldı. 2009 yılından beri Experian Türkiye’de sırasıyla İş Geliştirme Müdürlüğü, Satış Yöneticiliği ve Orta Doğu & Balkanlar’I içine alan bölgede Satış Direktörlüğü görevini sürdüren Bozacıoğlu, bütün bu süreçlerde Experian’ın bölgesel büyümesinde etkin rol oynadı.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın