MOTUL, ALMANYA MOTO GP’DE MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

0

Dünyanın önde gelen madeni yağ şirketi Motul, Moto GP’nin Almanya’da düzenlenen bu sezonki 9.yarışına Türkiye’den bölge distribütörleri ve misafirleri ile katıldı. Her sene geleneksel olarak düzenlediği organizasyon ile kalabalık bir ekibi Sachsenring Pisti’nde ağırlayan Motul, bu sene kullanıcılarından bir şanslı kişiyi de Moto GP’ye götürdü.

Motul, 15-17 Temmuz tarihlerinde Almanya Sachsenring’de gerçekleşen MotoGP’ de idi. Dünyanın en büyük motosiklet yarışı organizasyonu olan Moto GP’ye dünyanın her yanından yüzbinlerce izleyici katıldı. Türkiye’den ise 25 kişilik bir ekip yarış heyecanını yerinde yaşadı.

TALİHLİ MOTUL KULLANICISI YARIŞI YERİNDE İZLEDİ

Motosikletin en büyük şampiyonası olan MotoGP’yi yerinde izleme şansını elde eden Motul kullanıcısı talihli Ömer ŞEN, bu önemli organizasyonda Motul misafiri olarak ağırlanmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

YARIŞA YAĞMUR DAMGASINI VURDU

Motosiklet yarışlarının en üst noktası olarak bilinen Moto GP’ nin 9. ayağı, 3,7 kilometrelik Sachsenring Pisti’nde, 30 tur üzerinden yapıldı. 11. turda pist dışına çıkarak 9’unculuğa kadar gerileyen İspanyol pilot Marc Marquez, yarışın devamında atak yaparak rakiplerini geride bıraktı. 25. turda liderliğe çıkan Marquez, Rossi’nin hatalı lastik seçimi ile geriye düşmesinden de faydalanarak MotoGP kariyerinin 27. zaferini elde etti. Yarışa Pazar günü yağan yağmur damga vurdu. Marquezin ardından damalı bayrağı gören Honda sürücüsü Cal Crutchlow 2’nci, Crutchlow’un arkasındaki Ducati Team’ den Dovizioso ise 3’üncü oldu.

MOTUL HAKKINDA

Motul, yüksek teknoloji motor yağlarının (iki tekerli araçlar, otomobiller ve diğer taşıtlar) ve MotulTech faaliyetleri ile endüstri yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış birinci sınıf bir Fransız şirketidir.

Motul ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak bilinmektedir. Daha 1971 yılında, Motul otomotiv motorları için %100 sentetik yağ olan 300V yağının formülasyonuna öncülük eden ilk yağ üreticisiydi. Bu yağ Esterler teknolojisini kullanıyordu ve havacılık endüstrisinden geliştirilmişti.

Yıllar boyunca Motul pek çok yarış ekibi ve imalatçının resmi tedarikçisi olarak deneyim kazandı ve hala da motor sporlarındaki teknolojik gelişmenin daha da ileriye taşınması için onlara katkıda bulunmaktadır.

Motul bu ekipleri, 24 Saatlik Le Mans (arabalar ve motosikletler), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, Süper GT, Drift, Pikes Peak, Japon Süper Formula Şampiyonası, Blancpain Dayanıklılık Serisi, Dakar, Tour Auto, Le Mans Klasik, MotoGP, Dünya Süper Motosiklet Şampiyonası, Dünya MX, FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonası, IOM TT, MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators Dünya Şampiyonası, Roof of Afrika ve daha pek çok uluslararası yarışmada desteklemektedir.

1469428146__gp_1611 1469428147_VIPOXCR7W8X52ZKSMR54

1469428147_lg5_0926

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın