Siemens Türkiye Bilişim Zirvesi’nde Endüstri 4.0’ı Anlattı

0

160 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Siemens, Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününün ve geleceğinin konuşulduğu ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olan Bilişim Zirvesi’nde yerini aldı.

2000 yılından bugüne iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle buluşturan Bilişim Zirvesi’16, 22-23 Kasım 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Endüstri 4.0 kavramında Türkiye’de öncü çalışmalara imza atan Siemens etkinlikte, sanayinin dijitalleşmesi ve Endüstri 4.0 konularında izlediği stratejik yol ve bu alanda öne çıkan çalışmalarını katılımcılar ile paylaştı.

Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Fabrikalar Ülke Lideri Ali Rıza Ersoy, 22 Kasım Salı günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Bilişim Zirvesi’16’da “Türkiye’nin yeni çıkış yolu: Endüstri 4.0 ile gelen yeni Ar-Ge ve İnovasyon Anlayışı” adlı özel oturum dizisinde “Sanayinin Dijitalleşmesi: Endüstri 4.0” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’nin Almanya’nın sadece 4 yıl gerisinde olduğunu vurgulayan Ersoy, Endüstri 4.0 konusunda herkesin kendi üzerine döşen görevlerini yerine getirdiği takdirde, bulunulan coğrafya içerisinde Türkiye’nin Endüstri 4.0 konusunda önde olacağını belirtti.’ Gelişen teknoloji ve dinamiklerle birlikte üretimde büyük rol oynayacak olan Endüstri 4.0’ın istihdama da büyük katkı sağlayacağından bahseden Ali Rıza Ersoy, ‘dünyadan ve Türkiye’den Endüstri 4.0 örneklerine yer vererek, Siemens’in Endüstri 4.0 konusunda Türkiye’de öncü rolüne de değindi.

Endüstri 4.0 ile 4 yıl sonra Türkiye’de yüzde 6’lık büyüme sağlanabilir

Endüstri 4.0 ile birlikte, 4 yıl sonra Türkiye’de yüzde 6’lık bir büyümenin de mümkün olabileceğini belirten Ersoy, Endüstri 4.0 sayesinde verimlilik, pazara çıkış hızı ve esneklikle de artışlar olacağının önemini vurguladı.

Ali Rıza Ersoy’un diğer panelistlerle birlikte katıldığı “Türkiye Endüstri 4.0’a Hazır mı? Endüstri 4.0 ile Nasıl Çıkış Yakalayabiliriz?” başlıklı oturumda da Endüstri 4.0 konusunda Türkiye’de yapılabilecekler değerlendirildi ve firmaların Endüstri 4.0’a geçiş sürecinde uygulayabilecekleri yöntemler tartışıldı.

Daha detaylı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın