Sony’nin Lazer projeksiyonu Euskalduna Konferans Merkezi’nde çalıştırma maliyetlerini düşürüyor

0

3LCD lazer projektörlerimiz Bilbao’nun kalbinde çarpıcı bir tasarım sergileyen Euskalduna Konferans Merkezi için öncelikli bir sunum seçimidir. Projektörlerin uzun ömürlü lazer ışık kaynağı, bakım gereksinimlerini azaltıp çalıştırma maliyetlerini düşürürken mükemmel görüntüler sunuyor.

21. yüzyıl Bilbao’sunda ödüllü bir odak noktası

Bilbao’da bulunan, mimarlar Federico Soriano ve Dolores Palacios tarafından cesur bir tarzla tasarlanmış Euskalduna Konferans Merkezi, bu yoğun limanın tarihinden gelen çelik üretimi ve gemi yapımı mirasına duyulan bağlılığı ortaya koyuyor.

Yapım aşamasındaki bir gemiyi andıran bu merkez 1999 yılında açıldı ve 58.200 m2‘lik bir alana yayılıyor. Ekonomik, sosyal ve kültürel etkinlikler için bir odak noktası niteliğindeki merkez, 2015 yılında sekiz tanesi 1000’den fazla katılımcı çekmiş olan 400’ü aşkın konferansa ve toplantıya ev sahipliği yaptı.

Tesis ayrıca Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği’nin 2003 Büyük Ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Kongre Merkezi’ seçildi.

Lazer, güvenilirliği yükseltir, çalıştırma maliyetlerini düşürür

Kamuya açık tüm büyük etkinlik mekanlarında olduğu gibi, Euskalduna’nın da önceliği işlemleri basitleştirmek ve maliyetleri düşürmekti. Bu doğrultuda, Euskalduna Konferans Merkezi’nin AV medya yöneticileri projektör ‘havuzlarını’ tek bir modelde standartlaştırmaya karar verdi.

Sistem Entegratörü Faston Audiovisuales, merkezin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 3LCD .

Zarif tarzıyla 2016 iF Tasarım Ödülünü kazanmış olan bu projektör, ışık kaynağı olarak Sony’nin Z-Phosphor lazer teknolojisinden yararlanıyor. Projektör, 6.000 lümen seviyesinde güçlü bir parlaklıkla olağanüstü WUXGA görüntüler sunuyor ve enerji tasarruflu lazer kaynağı herhangi bir etkin bakım gerektirmeden 20.000 saate varan nominal hizmet ömrü sağlıyor.

Lazere geçişle birlikte artık sık lamba değiştirmeye gerek kalmadığından merkezin AV personeli açısından temel bir bakım gideri kalemi de böylece ortadan kalktı. Projektörün geniş yelpazedeki enerji tasarrufu özellikleriyle bir araya geldiğinde, toplam hizmet ömrü için çalıştırma maliyetleri de lamba tabanlı geleneksel projektörlere kıyasla önemli ölçüde daha düşük seviyededir.

Hızlı çalışmaya başlama, esnek kurulum

projektörün çok çabuk çalışmaya başlaması, merkez için ek bir avantaj olarak öne çıkıyor. dır. Görüntü vermeye başlamadan önce uzun bir ısınma süresine ihtiyaç duyan geleneksel lamba tabanlı projektörlerin aksine, ‘in lazer ışık kaynağı, açıldıktan birkaç saniye sonra sunumlar için hazır hale geliyor.

Ayrıca lazer teknolojisi, kurulum açısı bakımından daha az kısıtlama getirir. Bu da görüntü kalitesi veçalışma güvenilirliği etkilenmeden projektörlerin her pozisyonda serbestçe konumlandırılabilmesine imkan tanır.

Projektörler, Euskalduna’nın farklı etkinlikler için kiraya verdiği toplantı ve konferans salonlarına kuruldu. 6.000 lümen değerindeki yüksek çıkış düzeyi sayesinde, sunumlar, merkezin en büyük salonlarında, parlak gün ışığında bile daima net bir şekilde görülebilir hale geldi.

Merkezin tahminlerine göre, yeni projektörlerindeki lazer ışık kaynağının ancak yaklaşık on yıllık normal çalışmanın ardından değiştirilmesi gerekecek ve böylece bakım maliyetleri önemli ölçüde düşecek.

Euskalduna Konferans Merkezi’nin AV Başkanı Gaizka Ibarluzea konuyla ilgili şu açıklamada bulunuyor: “Lazer teknolojisi sayesinde, önceki lamba tabanlı projektörlerimize kıyasla daha yüksek çözünürlük ve daha fazla parlaklık elde edebiliyoruz. Ekipmanın hizmet ömrü süresince enerji tasarrufu yapmayı, daha uzun bir çalışma süresinden ve daha yüksek güvenilirlikten yararlanmayı umuyoruz.”

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın