Mount and Blade: Warband Dünyanın En İyi İlk Yüz Oyunu Sıralamasında Otuzuncu

0

Dünyanın bir numaralı PC oyunları dergisi PC Gamer, M&B: Warband’i dünyanın gelmiş geçmiş en iyi otuzuncu oyunu gösterdi

Dünyanın en beğenilen PC oyunları dergisi PC Gamer’ın Temmuz ayında çıkan sayısı Türk oyun sektörü için gurur verici bir habere sahne oldu. Daha önce de pek çok büyük başarıya imza atan TaleWorlds Entertainment’ın efsaneleşmiş oyunu Mount and Blade: Warband, PC Gamer’ın “En İyi 100 PC Oyunu” listesinde pek çok dev yapımı geride bırakarak otuzuncu sırada yer aldı.

Çıktığı 2010 yılından beri oyunseverlerin favori oyunlarından biri olan M&B: Warbanddaha önce de Steam kullanıcılarından en yüksek puan alan ilk 25 oyundan biri olmayı başarmıştı. PC Gamer’ın gelmiş geçmiş en iyi 100 PC oyununu sıraladığı listeye daha önce de giren M&B: Warband, bu yıl listenin 30.sırasında yer almayı başardı. Makalede M&B:Warband‘den şu övgü dolu sözlerle bahsedildi, “Bu harika Orta Çağ simülasyonu ve rol yapma oyununun barındırdığı mükemmelliği tek paragrafa sığdırmak mümkün değil. İster, kral olmak için aylarınızı harcayın, ister mütevazı bir tüccar olun. Şayet tek kişilik oyundan sıkılırsanız çoklu oyunculu modun destansı kuşatmalarında gerçek oyunculara karşı mücadele edebilirsiniz.

Ülkemizden çıkan bir oyunun dünyanın en iyi 100 PC oyunu arasında gösterilmesi göğsümüzü kabartırken, Türk oyun sektörünün geleceğine dair umutlarımızı da katlıyor. Umarız bu büyük başarı hâlihazırda serinin yeni oyunu Mount and Blade II: Bannerlordüzerinde çalışan TaleWorlds ekibinin azmini kamçılar ve biz de Calradia düzlüklerinde daha uzun yıllar at koşturmaya devam ederiz.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın