3 Büyükler Periscope’u Çok Sevdi

0

Türkiye’de milyonlarca kişinin yakından takip ettiği ünlü futbolcular ve spor kulüpleri, hayranları ve taraftarları ile daha yakın bir ilişki kurmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Periscope’un kısa sürede çok sevilmesiyle birlikte takımların resmi hesapları da tranfer toplantılarından özel organizasyonlara kadar pek çok keyifli anı canlı yayınlayarak, taraftarlarına takımlarının gerçek bir parçası olma imkanı sunuyorlar

Gerçek zamanlı Periscope deneyimi, ünlü futbolcular tarafından da benimsendi. Her geçen gün canlı yayınlarına yenisini ekleyen futbolcular arasında en dikkat çekenlerden biri kuşkusuz ki Fenerbahçe’nin yıldızı @souza5. Sık sık Periscope yayınlarıyla hayranlarıyla buluşan @souza5 Twitter’daki yaklaşık 25 bin takipçisine de canlı yayınlarını duyuruyor.

souza periscope

Diğer yandan 3 büyükler de Periscope’u benimsedi. Periscope yayını yapmaya  şampiyonluk gecesi kutlamalarıyla başlayan Galatasaray Spor Kulübü, resmi Twitter hesabı @GalatasaraySK ‘da yayınlarının duyurusunu yapıyor. İlk canlı yayınında anlık takip anlamında 6 bin izlenme sayısını geçmeyi başardı. Külüp ayrıca Twitter’da paylaştığı videolarla da taraftarlarını sevindiriyor. Örneğin oyuncuların bayram tebriği videoları binlerce kişi tarafından favorilere eklenip paylaşıldı.

gs periscope

Fenerbahçe Spor Kulübü @Fenerbahce de yeni transferlerinin basın toplantılarını ve önemli organizasyonları Periscope canlı yayınları ile taraftarlarına duyuruyor. Örneğin Robin Van Persie’nin basın toplantısının aynı anda canlı yayınla tüm taraftarların izlemesi sağlandı. Yayınların Twitter’daki duyuruları bile yüzlerce kişi tarafından paylaşılıyor.

fb periscope

Beşiktaş Spor Kulübü resmi hesapları @Besiktas’da Periscope yayınlarını duyuruyor. En son Luiz Rhodolfo’nun Vodefone Arena’da başkan Fikret Orman ile buluşmasını canlı canlı yayınlayan kulüp, yayın esnasında binlerce taraftarına ulaştı.

bjk periscope

Paylaş

Yazar Hakkında

Tam bir teknoloji delisi. Blog yazmayı sever. Birçok farklı sitede yazar olarak görev almış ve son olarak Basın Bültenlerinde bizimle birlikte kaliteli içerik üretmek için kendini adamıştır.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın