Sony Signature Serisi ile olağanüstü ses kalitesi

0

Sony en üst düzey Signature Serisi ses ürünü yelpazesiyle sınırları zorluyor

  • Saf ses sunan , ve
  • Yüksek Çözünürlüklü Ses ile olağanüstü ses kalitesi
  • En kaliteli malzemeler kullanılarak özenli detaylarla tasarlandı

Sony’nin ses ürünleri mühendisliğindeki mükemmelliğini gözler önüne seren Signature Serisi, en üst düzey ses deneyimi sunmak için özel olarak üretildi. Bu seri, arkanıza yaslanıp rahatlamak ve en sevdiğiniz şarkıların tadını çıkarmak için mükemmel bir yelpaze. Signature Serisi içinde birbirini tamamlamak üzere tasarlanan kulaklık, Walkman® ve amplifikatör, en üst düzey ses kalitesini kulaklarınıza taşıyor.

Bu yıl 70. yıldönümünü kutlayan Sony, dünyaca ünlü Walkman® gibi, ses ürünlerindeki prestijli mirasına odaklandı. Tasarım ve mühendislik ekipleri, en son teknolojiyi kullanarak ses kalitesinde Sony’nin imzası olan en yüksek kaliteli, saf sesi ulaştırmak için bu seriyi yarattı. Yüksek Çözünürlüklü Ses imkanının, üstün analog ve dijital teknolojilerin yenilikçi bileşimi sayesinde, Signature Serisi ile evdeki her koltuk en iyi koltuk.

Bu ses ürünleri serisi, orkestraların görkemli tınılarından canlı bir konserin coşkun tutkusuna kadar sanatçıların şarkılara kattığı duyguları ve ruhu sadık bir şekilde aktarıyor. Serideki ürünler, sesin önünde yepyeni bir dünya açarak kulaklık deneyimini dinlemekten “hissetmeye” taşıyor.

Tüm Signature Serisi ürünlerinde, yeni ?4.4mm dengeli bağlantı standardı baz alınıyor. Sony, benimsediği sıra dışı tasarım yaklaşımı doğrultusunda, mümkün olan en iyi yeniden ses üretimi için en üst düzey malzeme ve yapılara yönelik arayışını sürdürüyor. Her detayda görülen organik biçimler, üstün ses kalitesi yaratmak için fizik yasalarını baz alan bir tasarımı yansıtırken tüm malzemeler akustik tasarım ilkelerine uygun bir biçimde seçildi.

Atmosfer ve müzikal detay

, Yüksek Çözünürlüklü Seste 120kHz’ye kadar çalma özelliği ile doğal ve açık sesli çekim stüdyosunun kalitesini sunan geniş bir frekans aralığına sahip. 70 mm HD sürücü ünitesi, kontrollü hava akışı ve yatay düzlem dalgalarına sahip doğal sesler yaratmak için ses alanını genişletiyor.

Sadece en iyi malzemeler kullanılarak özel olarak üretilen kulaklık, en üst düzey ses deneyimi için Japonya’daki ses uzmanları tarafından elle işlendi. Yeni Fibonacci biçimli ızgara ise ilhamını doğadaki Fibonacci dizisinden alıyor. Dengelenen açıklığı sesteki parazitleri en alt düzeye indirirken Yüksek Çözünürlüklü Ses kaynaklarının aslına uygun şekilde yeniden üretilmesini sağlıyor. Gereksiz rezonansı ortadan kaldıran Rezonassız Gövde sayesinde, sesin sahip olduğu gerçek atmosfer ve ince detaylar, kulaklığı müzik keyfi için mükemmel kılıyor.

Hakiki deri ergonomik kulak yastıkları ve hafif beta titanyum kafa bandından paslanmaz çelik tel örgü gövde koruyucuya kadar, bu zarif ürünün her parçası üst sınıf lüks özellikleri gözler önüne seriyor.

Sofistike ve ikonik

İkonik Walkman® ise, NW-WM1Z ve NW-WM1A, Walkman® Yüksek Çözünürlüklü Ses çalardan oluşan amiral gemisi WM1 serisi ile en üst düzeyde ses kalitesi için yenilendi. DSD Native formatı (11.2MHz) da dahil olmak üzere, Yüksek Çözünürlüklü Sesten düşük kaliteli mp3’e kadar her müzik dosyasını çalabilenbu dijital müzik çalarlar muhteşem bir dinleme deneyimi sunuyor. Ayrıca, yeni DSEE HXT sayesinde, Standart, Kadın Vokal, Erkek Vokal, Vurmalı Çalgılar veya Yaylı Çalgılar olmak üzere, dinlediğiniz müzik türüne göre aralarından seçim yapabileceğiniz beş mod seçmek mümkün. Bu teknoloji, düşük bit hızlı dosyaların hassas bir şekilde Yüksek Çözünürlüklü Ses’e dönüştürebilmesi anlamına geliyor. Yeni Walkman® modelleri, müziği saflık, hassasiyet ve doğal akustik dengesi ile sunabiliyorlar.

Yüksek ses kalitesi elde etmek için tasarım büyük önem taşır: WM1Z’nin altın kaplamalı oksijensiz bakır ana gövdesi, detaya gösterilen büyük özenle temin edilen her bir parça ile Sony’nin mühendislikte ulaştığı mükemmeliyeti gözler önüne seriyor.

Bu müzik çalar, kullanımı kolay menüsü ile şarkılarınızı en iyi şekilde dinlemenizi sağlayacak çeşitli modlara sahip. Optimize edilmiş ses hattı ve saat kontrolü, şarkılarınızı huzur içinde dinlemenizi sağlayan diğer önemli özelliklerden sadece birkaçı. Dahası, WM1Z’de amplifikatörden kulaklık fişine kadar, canlı ve saf ses kalitesinin elde edilmesine yardımcı olan Kimber Kable® ile tasarlanmış, dört telle örülmüş bir kablo uzanıyor.

Bu ikonik ürün, aynı zamanda Bluetooth® ve LDACT gibi büyük ihtiyaç duyulan kablosuz özelliklere de sahip olduğundan, kablonuzun dolanmasından endişe etmeksizin, ses dosyalarınızı birden fazla kaynaktan çalabilmenizi sağlıyor.

Herhangi bir kulaklığa mevcut NW-ZX2’nin yaklaşık dört katı çıkış gücü sağlamak üzere, amplifikatör bölmesinin güç kaynağına, yeni geliştirilen FT CAP (Yüksek polimer kapasitatör) yerleştirildi. Vokal ve enstrümanların geniş şeffaflığı da derin, güçlü bas notalar elde etmek üzere geliştirildi.

Ana gövde üzerinde şık ve alüminyum yüzey tercih edenler için ise, net ve güçlü bas notalar için düşük şasi direnci sunan NW-WM1A sunuluyor. Güçlü ses kalitesi için, amplifikatörden kulaklık fişine kadar kablolama malzemesi olarak özel oksijensiz bakır tel kullanılıyor.

Yüksek kaliteli amplifikasyon

TA-ZH1ES Yüksek Çözünürlüklü Ses kulaklık amplifikatörü kulaklığınızdan daha yüksek ses kalitesi elde etmenize imkan veriyor. Kulaklık amplifikatörü ile dinlemede yeni bir standart sunan bu ürün, evde gerçek bir müzikal bir dinleme deneyimi için Yüksek Çözünürlüklü Ses’in üstünlüğünü (Maks. DSD 22.4MHz/PCM 768kHz/32bit) sunuyor.

D.A. Hibrit Amplifikatör Devresi, Sony’nin tam dijital amplifikatörü S-Master HXTM ile analog amplifikatörün bileşimini sunarak, analog amplifikatörün desteği ile S-Master HXTM‘in son derece detaylı ve düşük bozulmalı sesini koruyor.

Yeni geliştirilen Çerçeve/Kiriş/Duvar (FBW) ana gövde, ES serisinde ortaya çıkan tanıdık FB ana gövdesi ile Duvar yapısını bir araya getiriyor. Haddeden çekilmiş alüminyumun tıraşlanması ile yaratılan Duvar, gereksiz titreşimleri bastırabilen sert bir gövde ortaya çıkarıyor. Ayrıca, Akustik Ayarlı Panel de titreşimi ve rezonansı kontrol ederken ideal sesin elde edilmesini sağlıyor.

Orijinal ses hissini korumak için ZH1ES, yeni DSEE HXT ve PCM kaynağını DSD 11.2MHz’e dönüştüren DSD Remastering Engine ile donatıldı.

ZH1ES’te uyumluluk kilit öneme sahip. Her ne kadar bu ürün en iyi sonucu yeni Z1R kulaklık ve WM1Z/WM1A ile elde etse de, ZH1ES diğer modeller ile de uyumlu. Çeşitli girdiler ve geniş dengeli çıktı yelpazesinin yanı sıra dengelenmemiş bağlantılar ile birlikte, muhteşem yüksek kaliteli müziğin tadını taviz vermeden çıkarmanız garanti altında.

Signature Serisi kulaklık ve Walkman® modelleri Ekim 2016’dan itibaren piyasaya sürülecek.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın