Tüm Zamanların En Çok Dinlenen ‘Perşembe Nostaljisi’ Şarkıları

0

Spotify, Perşembe nostaljisi yaşatmak için dünyanın en çok dinlenen müziklerini listeledi. Birincilik tacı R&B’nin kralı R. Kelly’nin…

“Throwback Thursday – TBT” akımı ile nostalji tadında sevilen müziklerin her Perşembe günü kutlanması sosyal medyada 9 yıllık bir gelenek haline gelirken, Spotify da bu geleneğin yıldönümü için 80,000’i aşkın müzik listesini inceleyerek dünyanın en çok dinlenen ‘TBT’ şarkılarını listeledi.

Listede birincilik tacı ödüllü R&B kralı R.Kelly’nin 2003 yılında hit olan “Ignition” şarkısı olurken, 2000’lerdeki partilerin vazgeçilmezi haline gelen Usher, Lil Jon ve Ludacris ortak yapımı “Yeah!” şarkısı ikinci, R&B ve hip hop dünyasının en popüler çifti Beyoncé ve Jay Z ortak yapımı “Crazy in Love” şarkısı da üçüncü sıradan listeye girdi. 2000’li yılların başında “Hey Sexy Lady” şarkısıyla Türkiye’de de çok ses getiren Jamaikalı müzisyen Shaggy’nin Ricardo Ducent ile ortak yapımı “It Wasn’t Me” listede dördüncü olurken, Gwen Stefani de Hollaback Girl şarkısı ile beşinci sıradan listeye giriyor. Çoğunluğunu kadın kullanıcıların oluşturduğu #TBT listelerinde Outkast, 50 Cent ve Justin Timberlake gibi popüler şarkıcıların birden fazla şarkısını ilk 30’da bulmak mümkün.

Spotify TBT

Spotify’ın hazırladığı En Çok Dinlenen Perşembe Nostaljisi Şarkıları listesinin tamamı şöyle:

 1. Ignition (Remix) – R.Kelly
 2. Yeah! – Usher, Lil Jon, Ludacris
 3. Crazy in Love – Beyoncé, JAY Z
 4. It Wasn’t Me – Shaggy, Ricardo Ducent
 5. Hollaback Girl – Gwen Stefani
 6. One, Two Step – Ciara, Missy Elliott
 7. Wannabe (Radio Edit) – Spice Girls
 8. Beautiful Soul – Jesse McCartney
 9. Hips Don’t Lie – Shakira, Wyclef Jean
 10. Get Low – Ying Yang Twins, Lil Jon & The East Side Boyz
 11. Rock Your Body – Justin Timberlake
 12. Gold Digger – Kanye West, Jamie Foxx
 13. Jackson – OutKast
 14. Beautiful Girls – Sean Kingston
 15. Temperature – Sean Paul
 16. Toxic – Britney Spears
 17. Stacy’s Mom – Fountains of Wayne
 18. Ride Wit Me – Nelly, City Spud
 19. Low (Feat T-Pain) – Flo Rida, T-Pain
 20. Bye Bye Bye – *N Sync
 21. No Scrubs – TLC
 22. Hey Ya! Radio Mix/Club – OutKast
 23. Survivor – Destiny’s Child
 24. SexyBack – Justin Timberlake, Timbaland
 25. Suga Suga – Baby Bash, Frankie J
 26. Sk8er Boi – Avril Lavigne
 27. Candy Shop ­- 50 Cent, Olivia
 28. In Da Club – 50 Cent
 29. Umbrella – Rihanna, JAY Z
 30. Cry Me a River – Justin Timberlake

Spotify Hakkında

Spotify, 30 milyonun üzerinde içeriğe erişim sağlayan, ödüllü dijital müzik hizmet platformudur. Herkese, diledikleri yer ve zamanda müzik erişimi sağlama hedefi ile hareket eden Spotify, müzik içeriklerini keşfetme, yönetme ve paylaşma fırsatı sunarken, sanatçıların da bu içeriklerden haklarını almalarını sağlamaktadır. 58 ülkede 75 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Spotify’in 20 milyonun üzerinde ücretli üyesi bulunmaktadır. 2008 yılında İsveç’te kuruluşundan bu yana içerik sahiplerine 3 milyar dolar üzerinde aktarım sağlayan Spotify, Avrupa’nın ikinci en büyük dijital müzik ciro kaynağı ve dünyanın en büyük ve başarılı müzik dinleme hizmet sağlayıcı konumundadır. Ayrıntılı bilgi için www.spotify.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Haber okumayı sever ve okuduklarından sonra insanları haberdar etmeyi kendine görev edinmiştir. Özellikle yabancı sitelerde yazarlık yapmaktadır.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın