Vestel, Sergilediği Dünya Şampiyonu Ürünleri ile IFA’da Göz Doldurdu

0

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, enerji verimliliği alanında elde ettiği sonuçlarla dünya şampiyonu olan ürünlerini Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı IFA’da sergiledi. Fuar katılımcıları tarafından ilgi ile incelenen dünya şampiyonu ürünler, rekor enerji tasarrufu, sessiz çalışma özellikleri ve yenilikleri ile dikkat çekiyor.

Elektronik alanında 18 yıldır ihracat şampiyonu olan Vestel, rekortmen ürünleri ile IFA katılımcılarının ilgisini çekti. Ürünlerinde tasarım ve teknoloji kadar enerji verimliliğine de önem veren Vestel’in, rekor ürünleri Alman bağımsız test kuruluşu VDE tarafından onaylı. Vestel’in IFA’daki 3000 metrekarelik standında sergilenen rekor ürünler ve ilkler 730 ürünün arasından özellikleri ve kullanışlılığı ile sıyrılarak ön plana çıktı.

Fuar esnasında görüşlerini dile getiren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “2016 yılının durgun ekonomi şartları altında ihracat yaptığımız ülke sayısını 152’ye çıkarıp yüzde 24 büyüme yakalayan bir marka olarak yeni ürünlerimiz ve hizmetlerimizle IFA’da yine büyük ilgi görüyoruz. Avrupa pazarının beyaz eşya alanındaki ilk 5 üreticisinden biri olarak, tasarım ve teknolojinin yanı sıra enerji tasarrufuna da büyük önem veriyoruz. 1200 kişilik Ar-Ge ekibimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı ürünlerin bu denli ilgi görmesi doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Yüzde 70’lere varan enerji tasarruflu ürünlerimiz, bir kütüphaneden bile sessiz çalışan ürünlerimiz, kapasitesi ve teknolojisi rakiplerinden önde olan ürünlerimiz IFA fuarının öne çıkanları.” şeklinde konuştu.

Yüzde 70 Daha Az Enerji Harcayan En Verimli Çamaşır Makinesi

Vestel’in Pyrojet teknolojili rekortmen çamaşır makinesi, A+++ enerji sınıfından yüzde 70 daha az enerji tüketerek, yıllık enerji tüketimi en düşük çamaşır makinesi unvanına sahip. Pyrojet teknolojili çamaşır makineleri rekor enerji tasarrufunun yanı sıra 8 kg/ 9 kg yıkama kapasiteli çamaşır makineleri arasında bilinen en az su tüketimine sahip. Yıkama sonrasında oluşan sesi 4dBA’ya kadar düşürebilen Vestel Pyrojet çamaşır makinesi, 7 alerjen ve 4 bakteriye karşı etkili dünyadaki ilk makine olarak İngiltere’de 9 yaşındaki bir kız çocuğunun egzama döngüsünü kırmaya yardımcı oldu.

En Sessiz Çamaşır Makinesi

Vestel’in IFA’daki standında en çok ilgi çeken ürünlerden biri olan Vestel çamaşır makineleri, sadece enerji verimliliği ve su tüketiminde değil ses seviyesinde de önemli başarılara imza atıyor. Vestel’in en sessiz çamaşır makinesi, kütüphane ortamından bile sessiz olan 39 dBA yıkama ses seviyesiyle yine bir rekora ulaştı. VDE onaylı, 39 dBA gibi bir rekor rakama ulaşan Vestel çamaşır makinesi bu konuda rakiplerini de geride bırakıyor.

İlk A+++ 4 Kapılı Buzdolabı Vestel’de

Vestel ilk A+++ 4 kapılı buzdolabını üretti. French Door segmentindeki ilk A+++ ürün olan buzdolabı sahip olduğu akıllı yazılım sayesinde A+++ ürünlerden yüzde 30 daha az enerji harcıyor. Soğutucu ve dondurucu bölmelerindeki iki farklı soğutma sistemi sayesinde buzdolabı içerisindeki kokuların karışmasını engelleyen ürünün enerji tüketim değeri VDE tarafından onaylı.

En Verimli Bulaşık Makinesi

Vestel NYSA Bulaşık Makinesi su ve enerji tüketiminde bir rekortmen. Vestel City mühendisleri tarafından geliştirilen WaterBox ve AutoDoor teknolojileri sayesinde sadece 5.4 lt su tüketimi yapan ve yüzde 20 enerji seviyesine sahip Vestel NYSA sınıfının en iyisi. Ion-Tech teknolojisine sahip bu makineler, çalışmıyor konumunda iken içeriye gönderilen negatif iyonlar ile kötü kokuları yok edip, havasız bir ortam oluşmasını engelliyor. Bu cihaz da kardeşi çamaşır makinesi gibi kütüphaneden sessiz bir ortam olan rekor 39 dBA ses seviyesine sahip.

En Sessiz Fırın

Ankastre ürünlerinde teknolojiyi tasarımla birleştiren Vestel, Ready Cook Ankastre Fırın serisi için birçok ayrıcalıklı özellik geliştirdi. Ready Cook; ankastre fırınlar için akıllı bir arayüz olan TFT ekranı ile geliştirilmiş görüntü kalitesi ve renkleriyle tüketicilerin profesyonel tarifler hazırlayarak mutfakta mükemmelliği yakalamaları için tasarlandı. 68 litre ve geniş 78 litre iç hacimli opsiyonlarıyla buhar destekli pişirme fonksiyonu da sunan ready Cook maksimum 35 dbA sessiz çalışma teknolojisiyle en sessiz ankastre fırın olma rekorunu elinde tutarak son teknolojiyi mükemmel yemek yapma deneyimiyle buluşturuyor.

Tamamen Otomatik IntelliWash Çamaşır Makinesi

Vestel, otomatik dozaj ayarlama sistemlerini bir adım daha ileriye götürüp mükemmelleştirerek tamamen otomatik çamaşır makinesini yarattı. Deterjan miktarı ayarlamanın yanında yıkama programı seçimini de rafa kaldıran bu son teknoloji ürünü makine, kullanıcının yanlış program seçmesini engelleyerek çamaşırların yıpranmasını ve solmasını engelliyor. Tek yapılması gereken çamaşırlarınızı makineye yerleştirdikten sonra başlama tuşuna basmanız. Geriye kalan her şeyi makine kendisi yapıyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

İşletme Fakültesinde öğrenci, teknoloji ve internet en büyük tutkularının başında geliyor. Araştırmayı, okumayı ve yazmayı sever. 2016 yılından itibaren Basın Bültenleri websitesinde yazar olarak çalışmaya başladı.

İlişkili Yazılar

Yorum Yazın